Zavrieť

Porady

bloček aj s osobným nákupom

daja daja

daja je offline (nepripojený) daja

Milí poraďáci, čo mám prosím Vás robiť s bločkami, na ktorých mám nablokovaný tovar kupovaný do reštaurácie a samozrejme sú na ňom aj položky, ktoré do reštaurácie nepatria - majiteľ ich kupuje pre osobnú spotrebu. Nejde o jeden bloček, robí to pravidelne. Myslíte, že možem do nákladov dávať len tie, ktoré do reštaurácie patria a zvyšok zaúčtovať do osobnej spotreby? Prosím poraďte, určite ste už mali taký prípad. Ešte dodám, že ide o jednoduché účtovníctvo.
Usporiadat
Lucia7 Lucia7

Lucia7 je offline (nepripojený) Lucia7

Ja osobne to tak robím. Mne zase okrem PHM kupujú na benzínke cigarety a pod. veci, takže do výdavkov dám len výdavky na PHM. Prípadne daj do výdavkov len tie veci, ktoré patria do podnikania a osobnú spotrebu neúčtuj.

Neviem či je takýto postup správny, ale podľa mňa nič tým neporušujem.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Čo už s takým podnikateľom...účtuj len položky, súvisiace s podnikaním, ostatné na doklade si "nevšímaj".
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Ak platí kartou , musíš účtovať aj o položkách , ktoré nie sú daňovým výdavkom. Nesedeli by Ti zostatky na b.účte.
0 0
daja daja

daja je offline (nepripojený) daja

Zbytočne nám komplikujú prácu- tí naši šéfovia. Ďakujem, dúfam, že keď to budem robiť takto, bude to v poriadku.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Johanka
Ak platí kartou , musíš účtovať aj o položkách , ktoré nie sú daňovým výdavkom. Nesedeli by Ti zostatky na b.účte.
Súhlas, pokiaľ sú nákupy platené z podnikateľskho účtu.
0 0
daja daja

daja je offline (nepripojený) daja

Johanka
Ak platí kartou , musíš účtovať aj o položkách , ktoré nie sú daňovým výdavkom. Nesedeli by Ti zostatky na b.účte.
Kartou neplatí, len ide o to, že keď mám na bločku aj iný tovar, aby to nevyzeralo tak, že sme ho kúpili, nedali do nákladov a predali bez bloku. Lebo nejde napr. len o jedny cigarety, ale urobí si kompletný nákup do domácnosti. Ale snáď to obstojí, keď nemáme tieto tovary v cenníku ani sa nepoužívajú v kuchyni.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Ja položky, ktoré sa netýkajú firmy prečiarknem čiernou fixkou, aby ich ani nebolo vidieť.
0 0
bezradná bezradná

bezradná je offline (nepripojený) bezradná

knihomol I. stupňa
Gabi03
Ja položky, ktoré sa netýkajú firmy prečiarknem čiernou fixkou, aby ich ani nebolo vidieť.
A keby sme im to aspoň 100 krát nepovedali aby súkromné nákupy dali zvlášť na bloček, že?!
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Tak ako som dal súhlas na príspevok č.4 , ohľadne účtovania celej sumy na BU: čiže rozdelenie nákupu na daňový a nedaňový výdavok, nevidím problém účtovať tak isto aj hotovosť. Nejako mi nepasuje preškrtávať blok, alebo polovicu nezaúčtovať. Osobne účtujem celý bloček. Aspoň pán podnikateľ má občas aj osobnú spotrebu.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Osobná skúsenosť - 30 položiek nakúpených v Metre, z toho 10 položiek tovar, 10 položiek réžia a 10 položiek osobná spotreba. Všetko som musela prepočítavať - základ dane, DPH. Po X-tom raze som povedala, že za každú takúto položku mu budem účtovať 20.- Sk navyše, nech si to pred platením pri pokladni rozdelí. Vydržal 2 mesiace, zrejme by musel mať IQ vyššie ako 50. A ja som samozrejme nenaúčtovala nič a naďalej rozdeľujem - naposledy včera.
0 0
.lena. .lena.

.lena. je offline (nepripojený) .lena.

abel
Osobná skúsenosť - 30 položiek nakúpených v Metre, z toho 10 položiek tovar, 10 položiek réžia a 10 položiek osobná spotreba. Všetko som musela prepočítavať - základ dane, DPH. Po X-tom raze som povedala, že za každú takúto položku mu budem účtovať 20.- Sk navyše, nech si to pred platením pri pokladni rozdelí. Vydržal 2 mesiace, zrejme by musel mať IQ vyššie ako 50. A ja som samozrejme nenaúčtovala nič a naďalej rozdeľujem - naposledy včera.
Tak toto robím pravidelne každý mesiac..z jedného bločku musím porozdeľovať položky na tovar, réžiu atď... a takých bločkov do mesiaca je viac. Ako vidím nie som sama - aspoň maličká útecha
0 0
eop eop

eop je offline (nepripojený) eop

ekopo
Tak ako som dal súhlas na príspevok č.4 , ohľadne účtovania celej sumy na BU: čiže rozdelenie nákupu na daňový a nedaňový výdavok, nevidím problém účtovať tak isto aj hotovosť. Nejako mi nepasuje preškrtávať blok, alebo polovicu nezaúčtovať. Osobne účtujem celý bloček. Aspoň pán podnikateľ má občas aj osobnú spotrebu.
Súhlasím s ekopo. Ja účtujem celý doklad a rozdelím to na to, čo sa týka podnikania a zbytok na osobnú spotrebu. A minule sme mali sedenie s jedným daňovým poradcom a ten hovoril, že doklady by sa nemali prepisovať, alebo do nich zasahovať (a to nie ešte čiernou fixkou, aby nebolo nič vidieť), ale účtovať ich tak ako sú. Podľa môjho názoru, by to malo byť zaúčtované celé, nie iba časť.
0 0
eop eop

eop je offline (nepripojený) eop

abel
Osobná skúsenosť - 30 položiek nakúpených v Metre, z toho 10 položiek tovar, 10 položiek réžia a 10 položiek osobná spotreba. Všetko som musela prepočítavať - základ dane, DPH. Po X-tom raze som povedala, že za každú takúto položku mu budem účtovať 20.- Sk navyše, nech si to pred platením pri pokladni rozdelí. Vydržal 2 mesiace, zrejme by musel mať IQ vyššie ako 50. A ja som samozrejme nenaúčtovala nič a naďalej rozdeľujem - naposledy včera.
Toto aj ja podstupujem a tie doklady z Metra sú "užasné." Mne sa zdá, že tí podnikatelia sú nepoučitelní. Ja by som to im dala, nech si to rozúčtovávajú, či by ich to bavilo.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Mne sa už stalo, že na paragóne pri nákupe hyg. potrieb boli 3 krabičky pánskej ochrany :p . Ktovie, možno by si to aj vedel zdôvodniť, že to je zdaniteľný výdaj za účelom udržania príjmu . Nabrala som odvahu a ukázala mu to mlčky s prštekom, tak to skrčil a hodil do koša. Bol ako . Celkom dobre mi to padlo, pretože výsledkom je, že teraz dáva pozor. Možno len na chvíľku
0 0
eop eop

eop je offline (nepripojený) eop

Jara
Mne sa už stalo, že na paragóne pri nákupe hyg. potrieb boli 3 krabičky pánskej ochrany :p . Ktovie, možno by si to aj vedel zdôvodniť, že to je zdaniteľný výdaj za účelom udržania príjmu . Nabrala som odvahu a ukázala mu to mlčky s prštekom, tak to skrčil a hodil do koša. Bol ako . Celkom dobre mi to padlo, pretože výsledkom je, že teraz dáva pozor. Možno len na chvíľku
Haha, tak to je dobré. No, ale stane sa. Nám tiež prinesie podnikateľ doklad z hotelu z nášho mesta (2 osoby). Myslím, že všetkým bolo jasné, že sa to netýkalo práce . Aj plienky a ostatné veci sme už mali. Tak som také doklady dávala na jednu kôpku a potom mu ich dala, že to asi nemalo byť pre nás.
0 0
daja daja

daja je offline (nepripojený) daja

[quote=Jara]:p . Ktovie, možno by si to aj vedel zdôvodniť, že to je zdaniteľný výdaj za účelom udržania príjmu .

Tak táto veta sa mi ozaj páčila
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

[quote=daja]
Jara
:p . Ktovie, možno by si to aj vedel zdôvodniť, že to je zdaniteľný výdaj za účelom udržania príjmu .

Tak táto veta sa mi ozaj páčila
Veď to ma napadlo, ale on stratil reč, takže zrejme to nebolo za týmto účelom... Cítil sa trápne hlavne asi preto, lebo by mohol byť mojim synom. Aj keď je to normálna vec . Aj syn mi raz dal vyprať rifle a v malom vrecku mal ochranu, tak som sa pýtala či to chce vyprať na 90 stupňov a v Arieli a či pridať aj aviváž a dať žmýkanie na 1000 otáčok... Zasmiali sme sa a nosí ich v peňaženke. Veď to je život
0 0
.lena. .lena.

.lena. je offline (nepripojený) .lena.

[quote=Jara]
daja

Veď to ma napadlo, ale on stratil reč, takže zrejme to nebolo za týmto účelom... Cítil sa trápne hlavne asi preto, lebo by mohol byť mojim synom. Aj keď je to normálna vec . Aj syn mi raz dal vyprať rifle a v malom vrecku mal ochranu, tak som sa pýtala či to chce vyprať na 90 stupňov a v Arieli a či pridať aj aviváž a dať žmýkanie na 1000 otáčok... Zasmiali sme sa a nosí ich v peňaženke. Veď to je život
No super som sa zasmiala, fajn odreagovanie pred dph, vďaka
0 0
BOBY BOBY

BOBY je offline (nepripojený) BOBY

No a čo ak si kupoval tie plienky zo strachu pred daňovou kontrolou - ak by sa náhodou pokadil? Možno si myslí, že aj to h.... súvisí s podnikaním. Mne dal šéf už aj doklad na manželskú posteľ aj tangáče a pod. Skrátka naučila som sa už radšej čítať položku za položkou. jeden mesiac ho upozorním a na druhý je to zasa tak isto.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Jara
Mne sa už stalo, že na paragóne pri nákupe hyg. potrieb boli 3 krabičky pánskej ochrany :p . Ktovie, možno by si to aj vedel zdôvodniť, že to je zdaniteľný výdaj za účelom udržania príjmu . Nabrala som odvahu a ukázala mu to mlčky s prštekom, tak to skrčil a hodil do koša. Bol ako . Celkom dobre mi to padlo, pretože výsledkom je, že teraz dáva pozor. Možno len na chvíľku
Neukameňujte ma, ale nepochopila som, že ... "teraz dáva pozor". To akože už nekupuje ochranu, lebo si dáva pozor, alebo nedáva bločky do nákladov?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať