Zavrieť

Porady

Cestná daň

Poprosila by som o radu.
Sme nemecká firma s pobočkou na Slovensku. Z Nemecka nám poslali služobné auto - požičané v Nemecku. ak ho budeme používať dlhšie ako 180 dní máme zaplaťiť cestnú daň. Nevie mi niekto poradiť ako ju mám vypočítať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    daniek je offline (nepripojený) daniek

    daniek
    zdá sa mi že k tomu existuje nejaké metodický pokyn alebo usmernenie drsr v tom zmysle že treba zaplatiť daň z motorových vozidiel - skús požiadať o info na dú

    daniek je offline (nepripojený) daniek

    daniek
    myslím si že tvoj problém od 1.12.2005 jasne rieši § 89 ods. 1 zákona č. 582/2004 Z. z. - daňová povinnosť vzniká dňom začatia používania vozidla na podnikanie, a to aj vtedy, ak ide o vozidlo, ktoré nie je evidované v Slovenskej republike ale je v Slovenskej republike používané na podnikanie.

    Olgica je offline (nepripojený) Olgica

    Olgica
    Mám otázku. Chceme kúpiť auto na leasing, kateg.M. Nechceme platiť cestnú daň - nebude používané na podnikanie. Náklady na leasing sa môžu dať do účtovníctva, ak nebude auto používané na podnikanie???

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Olgica
    Mám otázku. Chceme kúpiť auto na leasing, kateg.M. Nechceme platiť cestnú daň - nebude používané na podnikanie. Náklady na leasing sa môžu dať do účtovníctva, ak nebude auto používané na podnikanie???
    AK sa lízované auto nebude používať v podnikaní, nemôže byť ani náklad na lízing daňovo uznaný.

    Olgica je offline (nepripojený) Olgica

    Olgica
    Tweety
    AK sa lízované auto nebude používať v podnikaní, nemôže byť ani náklad na lízing daňovo uznaný.
    Zrejme ani odpisy a DPH?!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.