Zavrieť

Porady

Poistné zaúčtované 2x do nákladov

Ahojte. Potrebovala by som poradiť. Pred štyrmi mesiacmi som nastúpila do novej práce. Pri kontrole saldokonta som zistila, že moja predchodkyňa zaúčtovala havarijné poistenie a zákonné poistenie zodpovednosti za škodu 2 x do nákladov. Raz cez faktúry a raz cez úhrady. Neviete mi poradiť aký je postup pri opravách minulých období?Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    danusi je offline (nepripojený) danusi

    danusi
    1. Pri malých sumách sa urobí ten istý zápis s mínusovým znamienkom.
    2. Ak nie je schválená účtovná závierka, dodatočné DP a doplatiť daň z príjmu.
    3. Pri vyšších sumách cez nerozdelený získ min.období.
    Naj by bolo dodatočné DP.

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    No, to je dosť. Myslím že najlepšie je urobiť dodatočné DP. Za roky by to mohlo narásť do veľkých súm... Tak prídeš s opravou sama, tak tam je asi 50% nižšia pokuta. Presne neviem, ale tak to niekedy bolo. Treba pozrieť Zákon o správe daní a poplatkov.

    Lucia7 je offline (nepripojený) Lucia7

    Lucia7
    to, či je suma významná, treba posúdiť vzhľadom na ostatné "čísla" v spoločnosti a podľa toho účtovne opraviť rok 2005.

    Poistné zaúčtované 2x do nákladov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.