Zavrieť

Porady

prečerpaná dovolenka

Prosím Vás, možno ste to tu už niekde rozobrali, no nenašla som.
Zamestnankyna končí pracovný pomer k 31.10.2006. prečerpala 5 dní dovolenky a teraz ju musí vrátiť. Poradte z čoho jej to mám krátiť, či je to zrážka z čistej mzdy a v hodnote, ktorá jej bola vyplatená za dovolenku, alebo krátim hrubú mzdu alebo ako? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    brikina
    Prosím Vás, možno ste to tu už niekde rozobrali, no nenašla som.
    Zamestnankyna končí pracovný pomer k 31.10.2006. prečerpala 5 dní dovolenky a teraz ju musí vrátiť. Poradte z čoho jej to mám krátiť, či je to zrážka z čistej mzdy a v hodnote, ktorá jej bola vyplatená za dovolenku, alebo krátim hrubú mzdu alebo ako? Dakujem
    Je to krátenie HM, vráti tú náhradu za dovolenku, ktorá jej bola vyplatená, keď ju čerpala.

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    brikina
    Prosím Vás, možno ste to tu už niekde rozobrali, no nenašla som.
    Zamestnankyna končí pracovný pomer k 31.10.2006. prečerpala 5 dní dovolenky a teraz ju musí vrátiť. Poradte z čoho jej to mám krátiť, či je to zrážka z čistej mzdy a v hodnote, ktorá jej bola vyplatená za dovolenku, alebo krátim hrubú mzdu alebo ako? Dakujem
    Zákonník práce hovorí jednoznačne:

    § 117


    Zamestnanec je povinný vrátiť vyplatenú náhradu mzdy za dovolenku alebo jej časť, na ktorú stratil nárok alebo na ktorú mu nárok nevznikol.

    brikina je offline (nepripojený) brikina

    brikina
    Tweety
    Je to krátenie HM, vráti tú náhradu za dovolenku, ktorá jej bola vyplatená, keď ju čerpala.
    Ale v tomto prípade sa mi môže stať (čo aj reálne hrozí), že zamestnanec bude mať nižšiu mzdu ako je minimálna mzda a to budem potom musieť doplácať do minimálnej mzdy.
    čo v tomto prípade?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    brikina
    Ale v tomto prípade sa mi môže stať (čo aj reálne hrozí), že zamestnanec bude mať nižšiu mzdu ako je minimálna mzda a to budem potom musieť doplácať do minimálnej mzdy.
    čo v tomto prípade?
    Doplatok do MM jej nebudeš doplácať, ona predsa dostane za svoj odpracovaný čas mzdu, iba v celkovej HM,bude mať menej o vrátený preplatok náhrady za dovolenku.

    rrrrr je offline (nepripojený) rrrrr

    rrrrr
    prosim vas a na vykaze do ZP bude celkovy prijem minusovy a vymeriavaci zaklad vo vyske minimalnej mzdy? Lebo mi nechce akceptovat takyto vykaz.Dakujem za radu

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Čítala som niektoré príspevky o prečerpanej dovolenke. Občas sa to naskytne aj u môjho klienta - treba potom tie dni prečerpanej dovolenky dodatočne nahlásiť ako neplatené voľno na registračnom liste do SP?

    prečerpaná dovolenka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.