Zavrieť

Porady

Registrácia do SP

Čo musí predložiť do SP fyzická osoba, ak sa ide zaregistrovať do SP ako zamestnávateľ, okrem vyplneného registračného listu zamestnávateľa?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    registračný list prvého zamestnanca a tuším aj Živnostenský list (nie starší ako 3 mesiace)

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Ja som nemusela okrem reg. listu a kópie svojho živnostenského listu predložiť nič iné. Zamestnávam len dohodárov.

    anka je offline (nepripojený) anka

    anka
    Je pobrebne zobrat kopiu zivnost.listu a zaroven original k nahliadnutiu,a samozrejme registracny list zamesnavatela a zamestnanca

    ik-a je offline (nepripojený) ik-a

    ik-a
    Mam podobny problem. SP ma vyzvala, aby sme osobne dolozili original + 2 fotokopie. Vyplyva tato povinnost z nejakeho ustanovenia, alebo je to len rozmar birokracie. Mame na to reagovat, alebo im iba napisat nejaky "slusny" list.
    Dakujem za reakcie

    brm je offline (nepripojený) brm

    živnostník brm
    budete sa možno smiať, ale po mne chceli tento rok aj originál+1 kópiu dokladu o pridelení DIČ...

    juko je offline (nepripojený) juko

    štátny zamestnanec juko
    Podľa môjho názoru je to len zbytočná byrokracia. Treba sa im vzoprieť a nechať si zavolať ich nadriadeného, nech vám ukáže, aký zákon nám to ukladá. A hneď bude po probléme.

    evuša je offline (nepripojený) evuša

    evuša
    Myslím si, že dané pracovníčky v SP sa len hrajú na veľmi dôležité. Ja keď som sa registrovala tak mi úplne stačila kópia ŽL a registračný list zamestnanca. A živnostenský list by podľa môjho názoru vôbec nemusel byť nie starší ako tri mesiace, nakoľko ak podnikateľ podniká tak sociálna poisťovňa to určite vie. Stačí ak si dotyčná pracovníčka na sociálnej poisťovni stlačí klávesu na počítači a zistí, či podnikateľ odvádza za seba odvody. Ale to by nesmela byť taká lenivá a pohnúť zadkom. Ak ale požaduje pracovníčka SP niečo iné odporúčam tvrdo sa sťažovať. Ináč budú s vami cvičiť stále spartakiádu. So mnou to skúšali a tak ma dotyčná pracovníčka vytočila, že ju prepustili s práce pre nekompetentnosť. Odvtedy mám na sociálke pokoj a snažia sa mi všetkom vyjsť v ústrety.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.