Zavrieť

Porady

oprava faktúry.

Prosím o radu. Môj klient( JÚ) vlani prijal zálohovú platbu na služby.Vystavil preddavkovú fa.Okrem toho vystavil aj riadny daňový doklad aj keď služby neuskutočnil. Žiadala ho o to druhá strana.V tomto roku začal znovu fakturovať čiastočne(zabudol že vlani im dal riadny doklad) a odpočítaval si z platby z minulého roku. Odviedol dph aj vlani aj tohto roku z jednotlivých fa.Tento štvrťrok dph naviac znížil. Moja otázka mal stornovať fa z vlani alebo tieto čiastkové. Predpokladám, že odberateľ má podvojné účtovníctvo a vlani si chcel znížiť náklady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Platitel DPH je povinný v zmysle § 71 zák. o DPH vystaviť faktúru so všetkými náležitosťami do 15 dní od dodávky tovaru, alebo prijatia platby. čiže minulý rok je z tohto pohľadu v poriadku. Tento rok nemal vystavovať žiadne faktúry. Nakoľko prišlo k ich vystaveniu v tomto roku, tieto fa. treba stornovať, ale podľa všetkého sa nepoužije § 25 zák. o DPH, čiže bude treba podať dodatočné DP, to isté aj u odberateľa /čo je horšie/

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    ekopo
    Platitel DPH je povinný v zmysle § 71 zák. o DPH vystaviť faktúru so všetkými náležitosťami do 15 dní od dodávky tovaru, alebo prijatia platby. čiže minulý rok je z tohto pohľadu v poriadku. Tento rok nemal vystavovať žiadne faktúry. Nakoľko prišlo k ich vystaveniu v tomto roku, tieto fa. treba stornovať, ale podľa všetkého sa nepoužije § 25 zák. o DPH, čiže bude treba podať dodatočné DP, to isté aj u odberateľa /čo je horšie/
    No, nevieme či nemal tento rok vôbec fakturovať. To by znamenalo, že v minulom roku už v riadnom daňovom doklade uviedol celkovú sumu na vykonané služby. Alebo vystavil len riadny daňový doklad z prijatej platby pre účely DPH? Potom by predsa /ak by celková hodnota vykonaných služieb bola ešte vyššia/ musel v tomto roku ešte dofakturovať. Neviem, či som otázku dobre pochopila.

    Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

    Mikolajova
    Ahojte, šéf mi kázal vystaviť faktúru za dodávku tovaru so zľavou za 09/2006 a dnes prišiel zákazník povedať, že žľava bola zlá a mala byť vyššia čo uznal aj môj šéf. Prosím Vás, akým spôsobom môžem zákazníkovi urobiť opravu faktúry, aby to bolo všetko poriadku.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Mikolajova
    Ahojte, šéf mi kázal vystaviť faktúru za dodávku tovaru so zľavou za 09/2006 a dnes prišiel zákazník povedať, že žľava bola zlá a mala byť vyššia čo uznal aj môj šéf. Prosím Vás, akým spôsobom môžem zákazníkovi urobiť opravu faktúry, aby to bolo všetko poriadku.
    Dobropisom.

    Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

    Mikolajova
    OK, len ešte ten text a vystaviť ho dnešným dátumom so zdaniteľným plnením dnes?

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Mikolajova
    OK, len ešte ten text a vystaviť ho dnešným dátumom so zdaniteľným plnením dnes?
    Áno.
    Na okraj : §25 Z DPH - na objasnenie problému si ho pozri.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.