Zavrieť

Porady

DPH a PHARE

Som nový člen a mám problém. Poprosila by som Vás o radu. Nemáte niekto skúsenosti ako je to s uplatnením DPH, ak nákup technologiského zariadenia sa financuje prostredníctom PHARE? Aby som problematiku viacej objysnila. Projekt o poskytnutie príspevku z PHARE sme dávali prostrednícvom Národnej agentúry pre rozvoj malého a stredného podnikania. Po posúdení projektu nám bol priznaný grant vo výške 75% oprávnených nákladov, samozrejme bez DPH. 25% nákladov financujeme mya taktiež DPH z faktúry platíme dodávateľovi. Zariadenie bolo nakúpené od slovenského dodávateľa Na zariadenie je vystavená riadna faktúra vrátane DPH. Ku grantu je vypracovaná zmluva a pri nedodržaní zmluvy z akéhokoľvek dôvodu sme povinní gtant vrátiť. Ale zariadenie je už v prevádzke.Do 30.4.2004 vracal túto DPH daňový úrad na základe žiadosti. V súčasnosti je tento problém riešený v článku 33 ods. 6 Metodického usmernenia .............. FS 10/2004 str. 756, ale nie je mi to celkom jasné. Pomôžete mi? Ďakujem a želám príjemný večer a nasledujúci víkend.
Naposledy upravil baranovicova : 04.12.04 at 04:49
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.