Zavrieť

Porady

Spotreba pohonných hmôt.

Stretli ste sa s tým, aby auto malo vyššiu skutočnú spotrebu ako je uvedená v technickom preukaze? Majiteľ firmy, chce dať skontrolovať firemné auto, pretože má vraj vyššiu spotrebu, vraj nejáká firma preskúša auto a vydá potvrdenie, že je vyššia spotreba. Je možné na základe potvrdenia prepočítavať vyššiu spotrebu na zníženie základu dane? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Ajkami
    Stretli ste sa s tým, aby auto malo vyššiu skutočnú spotrebu ako je uvedená v technickom preukaze? Majiteľ firmy, chce dať skontrolovať firemné auto, pretože má vraj vyššiu spotrebu, vraj nejáká firma preskúša auto a vydá potvrdenie, že je vyššia spotreba. Je možné na základe potvrdenia prepočítavať vyššiu spotrebu na zníženie základu dane? Ďakujem.
    Je to možné. Ide o tzv. prelitrovanie auta.

    Ajkami je offline (nepripojený) Ajkami

    Ajkami
    Prosím ťa napíš mi čo treba urobiť. Stačí, keď si ten doklad o prelitrovaní priložím k technickému preukazu?

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Ajkami
    Prosím ťa napíš mi čo treba urobiť. Stačí, keď si ten doklad o prelitrovaní priložím k technickému preukazu?
    Mám ku každému autu založenú spisovú zložku. Do nej zakladám všetko, čo má vplyv na dane a účto. Mám tam aj záznam o opravách a pod. A samozrejme ak dám prelitrovať auto, založím to tam.

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    Ajkami
    Stretli ste sa s tým, aby auto malo vyššiu skutočnú spotrebu ako je uvedená v technickom preukaze? Majiteľ firmy, chce dať skontrolovať firemné auto, pretože má vraj vyššiu spotrebu, vraj nejáká firma preskúša auto a vydá potvrdenie, že je vyššia spotreba. Je možné na základe potvrdenia prepočítavať vyššiu spotrebu na zníženie základu dane? Ďakujem.
    Niekedy ani nejde o vyššiu spotrebu auta, ako o to, že zamestnanec si čapuje po troche bokom. Netvrdím, že je to váš prípad, ale je to dosť bežné.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Jozef I
    Niekedy ani nejde o vyššiu spotrebu auta, ako o to, že zamestnanec si čapuje po troche bokom. Netvrdím, že je to váš prípad, ale je to dosť bežné.
    Alebo to zvalí na štýl jazdy a "ťažkú nohu".

    Spotreba pohonných hmôt.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.