Zavrieť

Porady

Danove priznanie

Ahojte poradaci potrebujem vediet ako sa vypisuje opravne danove priznanie ci normalne ako riadne ale dam ze opravne a dokedy sa moze podat na danovy urad? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    victoria je offline (nepripojený) victoria

    victoria
    Na prednej strane zaskrtnes opravne, na zadnej strane vyplnis udaje ako maju byt spravne a termin najeho podanie je do 25.-teho nasledujuceho mesiaca, teda rovnaky ako pri riadnom danovom priznani. Opravne pouzijes iba vtedy, ak si uz poslala riadne a zistila si chybu ale termin na podanie riadneho danoveho priznania este nevyprsal.Vsetky ostatne skutocnosti zistene po tomto datumu uvadzas uz do dodatocneho danoveho priznania. V tom pripade oznacis na prvej strane okienko dodatocne priznanie a v riadku c.35 uvedies zisteny rozdiel oproti podanemu riadnemu danovemu priznaniu.

    staankaa je offline (nepripojený) staankaa

    staankaa
    takze uz budem musiet dat dodatocne danove priznanie kedze termin na riadne danove bol do 25-teho..?

    staankaa je offline (nepripojený) staankaa

    staankaa
    a ten rozdiel je vlastne ten co mam v okienku vlastna danova povinost co som davala ako prve a co budem davat teraz? alebo aky je to rozdiel lebo som to este nerobila..

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    rozdiel oproti riadnemu DP uvedieš na r.35 (plusom, ak sa zvýšila daňová povinnosť)

    staankaa je offline (nepripojený) staankaa

    staankaa
    a ako to mam uviest ked mi v tom co som uz podala vysla danova povinnost 21 225 a nadmerny odpocet 21 225 SK a v tomto teraz co chcem podat tak mi vysla vlastna danova povinost 20 177 tak do riadku 35 mam dat - 1048 Sk ci nie? a nic ine tam nemam vyplnat len tu prvu stranku a riadok 35?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    staankaa
    a ako to mam uviest ked mi v tom co som uz podala vysla danova povinnost 21 225 a nadmerny odpocet 21 225 SK a v tomto teraz co chcem podat tak mi vysla vlastna danova povinost 20 177 tak do riadku 35 mam dat - 1048 Sk ci nie? a nic ine tam nemam vyplnat len tu prvu stranku a riadok 35?
    Tlačivo vyplníš celé, teda všetky správne sumy, na r.35 rozdiel oproti riadnemu . Nerozumiem tomu, čo píšeš: aj daň. povinnosť, aj odpočet 21 225.

    staankaa je offline (nepripojený) staankaa

    staankaa
    takze vsade dam tie sumy co maju byt spravne a do riadku 35 dam len ten rozdiel..? no myslela som to ze minuly kvartal som mala nadmerny odpocet tak. takze ked som tam predtym mala 21 225 a teraz mi vychadza 20 177 tak dam 20 177 a do riadku 35 dam -1048 vsak ci nie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.