Zavrieť

Porady

nezdaniteľné minimum

mám otázočku: sme s.r.o. a neviem, či to robím správne:
keď počítam odvody zamestnancovi z minimálnej mzdy, čiže 7600 - odvody13,4% - nezdanin.minimum 7568 výjde mi nejaká minusová sumu , čiže neplatíme daň, ale treba v takýchto prípadoch dávať podpisovať zamestnancovi tlačivko na uplatňovanie nezdaniteľnej čiastky? Sme personálna agentúra, zamestnávame do Čiech-šef mu dal zmluvu, ale nedal mu to podpísať-len sa chcem uistiť, či sa to v takýchto prípadoch nemusí...ĎAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Ak by ste mu nedali podpísať vyhlásenie, nemôže si uplatniť nezdaniteľnú čiastku. Teda by ste museli zdaňovať 7600 mínus odvody. Takže ak mu uplatňujete nezdaniteľnú čiastku, musí mať podpísané vyhlásenie.

    brtkova je offline (nepripojený) brtkova

    vydata,1 dieta brtkova
    je to otrasné, lebo teraz čo mám robiť, veď ja tých ľudí som ani nevidela ani v živote neuvidím...Šéf proste s nimi spísal zmluvu, a o niekoľko dní mi ju položil na stôl a keď som mu povedala, že musí platiť aj daň zo záv.činnosti, tak povedal, že keď si uplatňuje nezdaniteľné minimum-tak sa z minimálnej mzdy daň neplatí. Je otrasák, lebo nechce platiť dane, ale poriadok dodržiavať a robiť,čo patrí tiež nie...NO NEVIEM,čo mám teraz robiť s tým...

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    No najsprávnejšie by bolo neuplatniť nezdaniteľnú čiastku, keďže nemajú podpísané vyhlásenie. Zraziť preddavok na daň, odviesť príslušnú čiastku. Šéfovi povedať, že jeho nákladov sa to netýka, pretože o túto čiastku budú mať nižšiu čistú mzdu zamestnanci. Ma napadlo, dúfam, že si neuplatňujú ani daňový bonus. To sa taktiež podpisuje na vyhlásení. Zamestnancom toto dať na vedomie. Bohužiaľ sa stala administratívna chyba. Buď to dodatočne (alebo spätne) podpíšu, alebo táto nezdaniteľná čiastka sa im uplatní až pri ročnom zúčtovaní.

    brtkova je offline (nepripojený) brtkova

    vydata,1 dieta brtkova
    ďakujem Ti veľmi veľmi veľmi pekne. Poviem mu to a urobím to asi pri ročnom zúčtovaní a už mu poviem, že keď "za chrbtom" zamestnáva nech im to dáva podpisovať....

    nezdaniteľné minimum

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.