Zavrieť

Porady

nezdaniteľné minimum

Prosím viete presnú sumu, ktorá sa odrátava zo mzdy zamestnancov mesačne ako nezdaniteľná?
Usporiadat
Robo Robo

Robo je offline (nepripojený) Robo

7328 SK/mes
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
V tomto roku predstavuje mesačná výška nezdaniteľnej časti základu dane na daňovníka 7 328 Sk, v roku 2006 to bude 7 568 Sk.
0 0
amartis amartis

amartis je offline (nepripojený) amartis

Odporca zvôle verejnej moci
7.328,- Sk mesačne v roku 2005. Od januára 2006 sa zvyšuje na 7568,- Sk mesačne.
0 0
marcik marcik

marcik je offline (nepripojený) marcik

stale v práci
Prosím vás chcem sa opytať robím spätne mzdy od r.2004 a či tá suma nezdaniteľného minuma 7.328,-Sk bola už v použitá v decembrovej výplate vyplatenej v januári 2005.napr.10.1.2005 vyplatená za decemb.2004.Lebo robím v Olympe a on to automaticky tam tak zadal?Ďakujem!!!
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Nezdaniteľná suma je platná pre kal. rok bez ohľadu na termín vyplatenia konkrétnej mzdy.
0 0
marcik marcik

marcik je offline (nepripojený) marcik

stale v práci
Vďaka! takže program to urobil správne! Ďakujem Vám! určite sem ešte napíšem lebo toto čo robím je hrôza. Opravujem mzdy/po inej ekon./ od r.2004 a do pondelku to chce sociálka.ani jeden výkaz,hlásenie daň.úradu! to bude pokuta!!
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Paula
Nezdaniteľná suma je platná pre kal. rok bez ohľadu na termín vyplatenia konkrétnej mzdy.
No ale nebola náhodou za december 2004 nižšia ako v roku 2005? Pokiaľ viem, tak NČ sa vždy zvyšuje k 1.1.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

marcik
Prosím vás chcem sa opytať robím spätne mzdy od r.2004 a či tá suma nezdaniteľného minuma 7.328,-Sk bola už v použitá v decembrovej výplate vyplatenej v januári 2005.napr.10.1.2005 vyplatená za decemb.2004.Lebo robím v Olympe a on to automaticky tam tak zadal?Ďakujem!!!
Nezdaniteľné 2004: mesačne 6736.-Sk tj, ročne 80832.-.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

tu sú NČ, môže si marcik skontrolovať:
http://www.porada.sk/t26125-sumy-nez...ladu-dane.html
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Za december 2004 bola nezdaniteľná suma mesačne ešte 6736.- Sk (80832.- ročne)
0 0
marcik marcik

marcik je offline (nepripojený) marcik

stale v práci
skúsim to pozrieť!!lebo tento program mám len pár mesiacov a včera som aj tak mala horúcu linku do Krosu!! a aj dnes! len sa snažím si pomôcť ako viem! Každému : VĎAKA!!
0 0
marcik marcik

marcik je offline (nepripojený) marcik

stale v práci
A ozaj dúfam že sociálka zoberie moje hlásenia na nových výkazoch, lebo program akonáhle vykonal aktualizáciu su tam už len nové výkazy, to mi potvrdili aj v Krose!
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

marcik
A ozaj dúfam že sociálka zoberie moje hlásenia na nových výkazoch, lebo program akonáhle vykonal aktualizáciu su tam už len nové výkazy, to mi potvrdili aj v Krose!
ja sa obávam, že nezoberie
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

marcik
A ozaj dúfam že sociálka zoberie moje hlásenia na nových výkazoch, lebo program akonáhle vykonal aktualizáciu su tam už len nové výkazy, to mi potvrdili aj v Krose!
Skús si to na sociálke radšej overiť, lebo tiež mám pochybnosti či to ich zoberú. Aby si ich potom nemusela robiť podvojme.
0 0
marcik marcik

marcik je offline (nepripojený) marcik

stale v práci
To nemyslíte vážne! lebo ja aj tak tahám aj dnes do noci,a až do nedele to tak bude!!A teraz zápasím s HPP a súbežne aj DOVP! nie a nie to dodaniť. od 1.2. do 16.2 DOVP, a od 17.2. do 28.2. HPP. Výplata z DOVP hruba mzda 2880,- a z HPP 1.920,-Sk hrubá mzda! je podpísane vyhlásenie. Ako na to!
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

marcik
To nemyslíte vážne! lebo ja aj tak tahám aj dnes do noci,a až do nedele to tak bude!!A teraz zápasím s HPP a súbežne aj DOVP! nie a nie to dodaniť. od 1.2. do 16.2 DOVP, a od 17.2. do 28.2. HPP. Výplata z DOVP hruba mzda 2880,- a z HPP 1.920,-Sk hrubá mzda! je podpísane vyhlásenie. Ako na to!
No ale podľa tých dátumov mi to nevychádza na súbežne. Podľa mňa pol mesiaca bola dohoda a pol mesiaca HPP. Tak to treba daniť samostatne.
0 0
marcik marcik

marcik je offline (nepripojený) marcik

stale v práci
Tak musia byť 2 výplatné pásky?a potom ako s nezdaniteľnou čiastkou?lebo v HPP mu nevychadza platit daň, ale z DOVP 547,-Sk tak ako?
0 0
beroun beroun

beroun je offline (nepripojený) beroun

Mam podobnu skusenost, ale za kratsie obdobie. Viem ze Vseobecna zdravotna poistovna mi stare vykazy pri spatnom opravovani nezobrala, musel som to spravit na aktualnych v den podania.
0 0
marcik marcik

marcik je offline (nepripojený) marcik

stale v práci
som bezradna..ale robím na výplatách a zajtra si tam zavolam aby som vedela.lebo aj tak celú sob-nedeľu budem tlačiť výkazy! Ďakujem každému za radu!
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

marcik
Tak musia byť 2 výplatné pásky?a potom ako s nezdaniteľnou čiastkou?lebo v HPP mu nevychadza platit daň, ale z DOVP 547,-Sk tak ako?
No ja by som to dala pod dvomi číslami jedno poradové číslo priraď zamestnancovi na dohodu a druhé na HPP. Nezdaniteľnú čiastku si môže v mesiaci uplatniť len raz. Takže pokiaľ mal vyhlásenie podpísané až na hpp odpočet uplatníš v HPP. A tá dohoda mi vychádza tým pádom na zrážkovú daň
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať