Zavrieť

Porady

Stravné pri ZPC

Ahojte,
vie mi niekto poradiť ako správne vypočítať stravné pri ZPC do Litvy, ktorá trvala 2 dni?

Začiatok bol 22.10.2006, prechod hraníc do ČR o 13.00 hod; prechod hraníc do Poľska o 16.00; prechod hraníc do Litvy o 23.00 hod.
Ďalší deň 23.10. odchod z Litvy o 12.00, prechod hraníc do Poľska o 20:00, prechod hraníc do ČR (24.10.) o 00.30 hod.

Vie mi s tým niekto poradiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Sonkie, mala by si trošku aj hľadať. Hore v okienku Hľadaj... si zadaj napr. stravn* alebo cestov* a nájde Ti spústu tém s danou problematikou.
    Napr.
    http://www.porada.sk/t24146-vypocet-...ero+%B9t%E1tov
    Prečítaj si návod na prácu s Poradou.
    http://www.porada.sk/faq.php?faq=vb_...vb_board_usage

    skaspa je offline (nepripojený) skaspa

    skaspa
    § 13 ods. 5 zákona 283/2002 o cestovných náhradách: Stravné v cudzej mene za kalendárny deň poskytne zamestnávateľ zamestnancovi v mene a vo výške stravného ustanoveného pre krajinu, v ktorej zamestnanec strávi v kalendárnom dni najviac hodín. Takže:
    22.10.spolu v zahraničí 11 hodín patrí mu náhrada v pásme od 6 - 12 hodín (§13 ods. 4), - najdlhšie v Poľsku 7 hodín, podľa opatrenia 582/2005 je pre Poľsko 35 Eur na deň, čiže patrí mu 50 % z 35 Eur
    23.10. spolu v zahraničí 24 hodín, náhrada nad 12 hodín, z toho čo píšeš bol najdlhšie v Litve - 12 hodín, pre Litvu je tiež 35 Eur, čiže patrí mu náhrada 35 Eur,
    24.10.chýba mi prechod hraníc do SR, takže neviem ako dlho sa zdržal v ČR, základná sadzba stravného pre ČR je 600 CZK na deň, tak si podľa pásma vyrátaj, v akej výške mu patrí náhrada.(pokiaľ bol v ČR menej ako 30 minút patrí mu "poľská" náhrada, lebo v tom prípade sa tam zdržal najdlhšie v daný deň).
    Naposledy upravil skaspa : 02.11.06 at 12:20

    AdrianaA je offline (nepripojený) AdrianaA

    AdrianaA
    skaspa
    § 13 ods. 5 zákona 283/2002 o cestovných náhradách: Stravné v cudzej mene za kalendárny deň poskytne zamestnávateľ zamestnancovi v mene a vo výške stravného ustanoveného pre krajinu, v ktorej zamestnanec strávi v kalendárnom dni najviac hodín. Takže:
    22.10.spolu v zahraničí 11 hodín patrí mu náhrada v pásme od 6 - 12 hodín (§13 ods. 4), - najdlhšie v Poľsku 7 hodín, podľa opatrenia 582/2005 je pre Poľsko 35 Eur na deň, čiže patrí mu 50 % z 35 Eur
    23.10. spolu v zahraničí 24 hodín, náhrada nad 12 hodín, z toho čo píšeš bol najdlhšie v Litve - 12 hodín, pre Litvu je tiež 35 Eur, čiže patrí mu náhrada 35 Eur,
    24.10.chýba mi prechod hraníc do SR, takže neviem ako dlho sa zdržal v ČR, základná sadzba stravného pre ČR je 600 CZK na deň, tak si podľa pásma vyrátaj, v akej výške mu patrí náhrada.(pokiaľ bol v ČR menej ako 30 minút patrí mu "poľská" náhrada, lebo v tom prípade sa tam zdržal najdlhšie v daný deň).
    V podstate s tebou súhlasím. Ja si to však zjednodušujem tak, že si najprv pozriem stravné všetkých prejdených krajín a ak sú zhodné, tak neskúmam počet hodín v danej krajine.Mali sme aj kontrolu za rok 2005 a nemali námietky.
    V tomto prípade však treba urobiť rozpis. Ešte podotknem, že má nárok aj na vreckové podľa §14 Zákona o cest.náhradach.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.