Zavrieť

Porady

problémy s dodávateľom pri rekonštrukcii bytu

Dobrý deň, potrebujem od Vás ďalšiu radu. Rekonštruujeme byt u mojej mamy. Z majiteľom firmy sme sa dohodli na cene za prácu vo výške 70 000,- a samozrejme + materiál. Mal vyhotoviť a predložiť ZoD, čo do dnešného dňa nespravil. Práce sú rozbehnuté dostal už 200 000,- na materiál a napriek mojej žiadosti mi k dnešnému dnu nepredložil ešte žiadne vyúčtovanie. Tvrdí niečo v tom zmysle, že cena je dohodnutá a prakticky ma do ceny materiálu nič nie je. Taktiež bolo dohodnuté, že sa bude robiť 3 týždne v kuse, okrem víkendov. Chlapi musia ale odchádzať na ďalšie roboty, ktoré tento dojednal. Čiže sa zdržiavajú tak do 14,00 niekedy končia aj o 12,00. S ich robotou som ale spokojná. Dnes majstra vyliezlo, že sme sa dohodli na cene o 10 000 vyššej. Som vytočená do biela. Poraďte ako sa brániť a na čo všetko mám vlastne nárok. Dnes s ním idem tieto veci osobne preberať tak sa potrebujem právne podkuť. Ďakujem.

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    duficek je offline (nepripojený) duficek

    duficek
    v prvom rade sa nemali zacat prace bez zmluvy, kde je jasne napisane kto komu a co robi + dokedy to ma byt hotove..!
    samozrejme by som trval aj na doslednom vyuctovani materialu, ked ja zaplatim 200 tisic za material, tak chcem vediet za aky v akej cene...
    mas asi jedine stastie, ze si zatial s robotou spokojna....

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    Našťastie chlapi ktorý to robia sú tiež riadne nasrdení, a v konečnom dôsledku na mojej strane. Bohužiaľ zisťujem, že v dnešnej spoločnosti slovo chlapa nerobí. Tým pádom, nevidím ani ja dôvod dané slovo dodržať, najmä, keď sa ma snaží niekto poriadne podviesť a vkladá mi do úst slová, ktoré som v živote nepovedala. Majiteľa firmy som pri dohodovaní upozornila, že budem nedobrý zákazník, keď sa mi niečo nebude zdať a bohužiaľ teraz nemôže povedať, že som ho nevarovala.

    monymon je offline (nepripojený) monymon

    monymon
    Zmluva o dielo je typom zmluvy, ktorému tákon neurčuje formu, t.j. aj ústna forma je možná. Zmluva sa považuje za uzavretú, ak ste sa dohodli na podstatných náležitostiach:1/ predmet 2/ cena 3/ že dielo bude zhotovené na nebezpečenstvo zhotoviteľa. Bez dohody o týchto "veciach" zmluuva nevznikne. Cena diela nemusí byť určená presne, stačí odhadom...Ale žiadne plus materiál. Ide o typ zmluvy, kde je rozhodujúcou skutočnosťou, výsledok činnosti, teda nie, to, či materiál dodá zhotoviteľ alebo objednávateľ. Takže žiadne + materiál. A z vajadrenia zhotoviteľa, že "do ceny materiálu Vás nič" mi to tak aj pripada. Zhotoviteľ može požadovať preddavok na cenu, ale všetky predddavky si nechajte potvrdiť. A trvajte na vypracovaní písomnej zmluvy. Cena sa može aj zvyšovať, ale musí Vás písomne informovať a udať novú cenu. Ak s ňou nesúhlasíte, možno od zml odstúpiť, ale musíte zaplatiť to, čo už urobil.

    problémy s dodávateľom pri rekonštrukcii bytu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.