Zavrieť

Porady

Faktúra a k nej dobropis

Dobrý deň, mám takúto otázočku:
Dňa 25.09.2006 sme vystavili faktúru na sumu Sk 56930,00 s DPH a potrebujem k tomu urobiť dobropis dá sa to?/fakturovali sme tam dodávku bet.zmesi a dopravné práce/.
Vystavený dobropis by bol 31.10.2006 s mínusovou sumou na Sk 56930,00 S DPH.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    sonička
    Dobrý deň, mám takúto otázočku:
    Dňa 25.09.2006 sme vystavili faktúru na sumu Sk 56930,00 s DPH a potrebujem k tomu urobiť dobropis dá sa to?/fakturovali sme tam dodávku bet.zmesi a dopravné práce/.
    Vystavený dobropis by bol 31.10.2006 s mínusovou sumou na Sk 56930,00 S DPH.
    NO a je na to dôvod, tak áno.Bude to v tom prípade storno fa.

    sonička je offline (nepripojený) sonička

    sonička
    Treba uviesť aj dôvod? Aby som Vás uviedla do súvisu, túto faktúru urobím ako dobropis k 31.10.2006 na Sk 56 930,00 a je vystavená faktúra ako nová opravená v 09/2006 na sumu Sk 51075,00 s DPH.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    sonička
    Treba uviesť aj dôvod? Aby som Vás uviedla do súvisu, túto faktúru urobím ako dobropis k 31.10.2006 na Sk 56 930,00 a je vystavená faktúra ako nová opravená v 09/2006 na sumu Sk 51075,00 s DPH.
    Malo by byť jasné, z akého dôvodu sa fa stornuje.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    sonička
    Dobrý deň, mám takúto otázočku:
    Dňa 25.09.2006 sme vystavili faktúru na sumu Sk 56930,00 s DPH a potrebujem k tomu urobiť dobropis dá sa to?/fakturovali sme tam dodávku bet.zmesi a dopravné práce/.
    Vystavený dobropis by bol 31.10.2006 s mínusovou sumou na Sk 56930,00 S DPH.
    Na okraj:
    Pokiaľ ste neobdržali úhradu na základe kt. ste fakt. dodávku bet. zmesi,
    nemali ste vyhotovovať fa, ale iba zálohovú fa. Daňová povinnosť vzniká dodaním tovaru alebo služby, príp. prijatím úhrady.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    sonička
    A keď neuvediem dôvod prečo sa faktúra stornuje bude problém?
    Dalo by sa to posudzovať ako neoprávnené krátenie tržieb.

    Kirk je offline (nepripojený) Kirk

    Kirk
    sonička
    A keď neuvediem dôvod prečo sa faktúra stornuje bude problém?
    Každé storno musí byť zdôvodnené. Dôvody na vystavenie opravnej faktúry sú uvedené v §25 ods.1 zákona o DPH.

    moke je offline (nepripojený) moke

    moke
    Ja by som potrebovala stornovať faktúru do zahraničia a následne poslať 2 faktúry v celkovom súčte stornovanej faktúry na 2 adresy. Potrebujem na to dôvod? A je to vôbec dôvod na stornovanie faktúry? Cena sa nemení, len adresát sa mení.
    Ďakujem.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    moke
    Ja by som potrebovala stornovať faktúru do zahraničia a následne poslať 2 faktúry v celkovom súčte stornovanej faktúry na 2 adresy. Potrebujem na to dôvod? A je to vôbec dôvod na stornovanie faktúry? Cena sa nemení, len adresát sa mení.
    Ďakujem.
    Ak sa mení adresát, je to myslím dostatočný dôvod. Na potvrdenie dôvodu pripnite objednávku.

    Kirk je offline (nepripojený) Kirk

    Kirk
    moke
    Ja by som potrebovala stornovať faktúru do zahraničia a následne poslať 2 faktúry v celkovom súčte stornovanej faktúry na 2 adresy. Potrebujem na to dôvod? A je to vôbec dôvod na stornovanie faktúry? Cena sa nemení, len adresát sa mení.
    Ďakujem.
    A zdôvodnenie napíš na storno faktúru.

    Najka je offline (nepripojený) Najka

    Najka
    Vo februári sme vystavili faktúru za služby v ČR, oslobodenú od DPH. Keďže je predpoklad, že nám ju neuhradia (majiteľ je vo väzení), mohla by som vystaviť nejaký dobropis alebo storno faktúry?

    Najka je offline (nepripojený) Najka

    Najka
    Najka
    Vo februári sme vystavili faktúru za služby v ČR, oslobodenú od DPH. Keďže je predpoklad, že nám ju neuhradia (majiteľ je vo väzení), mohla by som vystaviť nejaký dobropis alebo storno faktúry?
    Faktúru sme im poslali e-mailom a poštou sa nám vrátila ako nevyzdvihnutá. Môžme ju teda stornovať?

    Najka je offline (nepripojený) Najka

    Najka
    Potrebujem ju vyhodiť z účta na príkaz šéfa, lebo vie, že nebude uhradená a stále mu tam svieti.

    JanaF je offline (nepripojený) JanaF

    Zajtra bude lepsie...:) JanaF
    to Najka: Kedze to neobrdzali a dotycna firma nevie o tom, tak by som tu fakturu nestornovala, pretoze oni ju budu mat v evidencii. A vo firme uz nie je nikto, kto prevzal pravomoc na seba namiesto majitela?

    Najka je offline (nepripojený) Najka

    Najka
    Neviem, či niekto prevzal právomoc, lebo sa s nimi nemôžme nijako skontaktovať. Pevná linka je odpojená a mobily sú vypnuté. A môj šéf sa už tým nechce zapodievať. Tak neviem, či vystaviť dobropis na celú sumu, alebo si dať jednoducho príjmový doklad do pokladne, že bola uhradená a hotovo.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.