Zavrieť

Porady

socialny fond + pokuta

Dobre dopoledne,

nase firma netvorila v jednom roce socialni fond - zacala jej tvorit az pozdeji. Nemate nekdo zkusenosti, zda muzeme za toto dostat pokutu a jak velikou?
Ja bych byla pro to to zpetne douctovat, ale stejne mne zajima, jake to muze mit nasledky.

Diky moc za rady a informace.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Babe je offline (nepripojený) Babe

    Babe
    ucb
    Dobre dopoledne,

    nase firma netvorila v jednom roce socialni fond - zacala jej tvorit az pozdeji. Nemate nekdo zkusenosti, zda muzeme za toto dostat pokutu a jak velikou?
    Ja bych byla pro to to zpetne douctovat, ale stejne mne zajima, jake to muze mit nasledky.

    Diky moc za rady a informace.

    Naozaj by niečo podobné zaujímalo aj mňa. Existuje nejaký úrad, ktorý kontroluje tvorbu a čerpanie SF a hlavne, môže vyrubiť nejakú pokutu, ak sa SF netvoril? V akej výške?

    Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

    Dana K.
    Babe
    Naozaj by niečo podobné zaujímalo aj mňa. Existuje nejaký úrad, ktorý kontroluje tvorbu a čerpanie SF a hlavne, môže vyrubiť nejakú pokutu, ak sa SF netvoril? V akej výške?
    No tvorbu a čerpanie SF nám kontroloval Daňový úrad pri kontrole miezd. Ohľadom pokút neviem nič. Ale odporúčala by som ho "dotvoriť".

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Podľa mojich informácií tvorba, ani čerpanie SF nie je sankcionované. Jedine, že by sa sťažovali zamestnanci... Inak by s tým nemal byť žiadny problém.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Dana K.
    No tvorbu a čerpanie SF nám kontroloval Daňový úrad pri kontrole miezd. Ohľadom pokút neviem nič. Ale odporúčala by som ho "dotvoriť".
    DÚ kontroluje opodstatnenie VOZD, teda výšky tvorby SF. Ak netvoríš SF, možný neuplatnený náklad DÚ nebude zaujímať. Skôr to môže byť Inšpektorát práce. Mala som tiež takýto prípad a spätné obdobie som vypočítala odvod do SF a po dohode so zamestnávateľom jeho tvorbu som pre istotu dala ako VNZD(pred 1.1.2006).

    ucb je offline (nepripojený) ucb

    ucb
    Nemohli byste mi prosím ještě někdo říct, za jaké období zpětně kontroluje inspektorat prace?

    dekuji moc

    socialny fond + pokuta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.