Zavrieť

Porady

Začíname, s. r. o.

Ahojky všetkým,

prosím poraďte, čo všetko je potrebné vypracovať pri založení s. r. o. . (Registr. poriadok, interné smernice...).

Ďakujem mnohokrát.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Tak toho je tu neúrekom. Všetko nájdeš. Niekoľkí účastníci Porady si s.r.o založili prostredníctvom tunajších príspevkov. Chce to len trošku trpezlivosti.

    chicago je offline (nepripojený) chicago

    chicago
    Hm, preklikávam sa, no častokrát sa rozoberá samotné založenie spoločnosti. My už založenú spoločnosť máme. Sme viac-menej vo fáze: čo všetko treba k tomu, aby bolo fajn. Porada je absolútne super portál, je tu toho kopec a preto niekedy trvá, kým človek nájde odpoveď na svoju otázku. Mne sa skôr jedná o fázu pomenovávania, registrovania, evidovania, postupov...ISO...čo vyplýva zo zákona a čo nie + na ktorý zákon sa mám zamerať. Napr. taký regitratúrny poriadok, má ho obsahovať interná smernica alebo je to osobitná kategória.

    Ďakujem veľmi.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Ak si na začiatku, tak sa správne rozhodni, či budeš účtovať sám, alebo zadáš účtovníctvo profesionálom. Interné smernice sú veľmi dôležité. Pre vedenie pokladnice, oceňovanie majetku, spôsobu vyplácania cestovných náhrad, pracovný poriadok. Podľa veľkosti firmy otázka odborovej organizácie, BOZP. V neposlednom rade podrobné oboznámenie s predpokladmi na výkon funkcie konateľa, všetko o účasti spoločníka v spoločnosti, všetko o valnom zhromaždení, dozornej rade a pod. Podrobnejšie poradiť si vyžaduje viac informácií o spoločnosti.

    chicago je offline (nepripojený) chicago

    chicago
    Účtovníctvo aj mzdy máme externe vypracovávané. Každopádne všetkým ďakujem pekne za odpovede.
    __________________________________________________ ___________
    Ži a nechaj žiť.

    Cecilia je offline (nepripojený) Cecilia

    Cecilia
    Dobrý večer,
    chcem sa spýtať, či sro-čka musí byť platcom DPH hneď od začiatku /tak ako musí účtovať v PÚ/ alebo až po dosiahnutí zákonom stanoveného obratu. Pokiaľ neobchoduje s platiteľmi DPH a nikdy nedosiahne zákonom stanovený obrat, nikdy nemusí byť platiteľom DPH? Ešte som sa nestretla s takou sro.
    Prečítala som už veľa z Porady a vyplýva mi, že sro-čka nemusí byť platcom DPH, čo ma veľmi prekvapilo.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Cecilia
    Dobrý večer,
    chcem sa spýtať, či sro-čka musí byť platcom DPH hneď od začiatku /tak ako musí účtovať v PÚ/ alebo až po dosiahnutí zákonom stanoveného obratu. Pokiaľ neobchoduje s platiteľmi DPH a nikdy nedosiahne zákonom stanovený obrat, nikdy nemusí byť platiteľom DPH? Ešte som sa nestretla s takou sro.
    Prečítala som už veľa z Porady a vyplýva mi, že sro-čka nemusí byť platcom DPH, čo ma veľmi prekvapilo.
    Aj s.r.o. sa stáva povinne platiteľom DPH až po dosiahnutí zákonom stanoveného obratu. Ak tento obrat nedosiahne nikdy, nikdy nemusí byť platiteľom DPH.

    Aljok je offline (nepripojený) Aljok

    Aljok
    Cecilia
    Dobrý večer,
    chcem sa spýtať, či sro-čka musí byť platcom DPH hneď od začiatku /tak ako musí účtovať v PÚ/ alebo až po dosiahnutí zákonom stanoveného obratu. Pokiaľ neobchoduje s platiteľmi DPH a nikdy nedosiahne zákonom stanovený obrat, nikdy nemusí byť platiteľom DPH? Ešte som sa nestretla s takou sro.
    Prečítala som už veľa z Porady a vyplýva mi, že sro-čka nemusí byť platcom DPH, čo ma veľmi prekvapilo.
    Nemusí. Pozri aj sem http://www.porada.sk/t23169-registra...ght=platca+DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.