Zavrieť

Porady

dohodári a soc. poisťovňa

ahojte poraďáci,

pri hláseni dohodárov do soc. poisťovne existuje konkrétne tlačivo, alebo sa to robí na tom, kde sa prihlasujú noví zamestnanci ? A ak dohodár bude pracovať napr. 3 mesiace, treba ho nahlasovať každý mesiac, alebo aký je postup z praxe?

ďakujem za odpovede
martuľa
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    martuľa
    ahojte poraďáci,

    pri hláseni dohodárov do soc. poisťovne existuje konkrétne tlačivo, alebo sa to robí na tom, kde sa prihlasujú noví zamestnanci ? A ak dohodár bude pracovať napr. 3 mesiace, treba ho nahlasovať každý mesiac, alebo aký je postup z praxe?

    ďakujem za odpovede
    martuľa
    Je to tlačivo RLFO, označíš kolónku Dohoda. Prihlásiš ho pred začatím vykonávania prác na dohodu a odhlásiš po ukončení dohody.

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    neviete prosím vás, od kedy platí, že dohodári sa prihlasujú tiež do soc.poistovne na RLFO. Jedná sa mi o obdobie 4/2005, či aj vtedy bola taká povinnosť.

    witch je offline (nepripojený) witch

    človek milujúci a chybujúci witch
    brčko Pozri príspevok
    neviete prosím vás, od kedy platí, že dohodári sa prihlasujú tiež do soc.poistovne na RLFO. Jedná sa mi o obdobie 4/2005, či aj vtedy bola taká povinnosť.
    Áno bola, ja som vtedy mala dohodára a prihlasovala som ho.

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    No ja sa tak pamätám, že dohodári prijatí pred 1.4.05 - pokiaľ dohoda trvá - sa mali prihlásiť do registra poistencov Soc. poisťovne najneskôr do 31.5.2005.

    Pozn.
    Teraz som ešte raz prečítala Brčko Tvoj príspevok, že Ty máš dohodára 4/2005 - áno bola povinnosť prihlásiť.
    Naposledy upravil Andyke : 30.10.09 at 11:02 Dôvod: doplnenie

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    Andyke Pozri príspevok
    No ja sa tak pamätám, že dohodári prijatí pred 1.4.05 - pokiaľ dohoda trvá - sa mali prihlásiť do registra poistencov Soc. poisťovne najneskôr do 31.5.2005.

    Pozn.
    Teraz som ešte raz prečítala Brčko Tvoj príspevok, že Ty máš dohodára 4/2005 - áno bola povinnosť prihlásiť.
    neviem odkedy dohoda trvala, no na zozname zamestnancov zo Sp je uvedený ako fiktívny bez zrušenia. Takže bud nebol prihlásený, možno bol len prihlásený neskoro alebo sa to niekde zapatrošilo. NIe som mzdárka, no pod dátumom 1.4.05 je takých ludí dosť, tak asi vtedy bola zmena.

    Dakujem andyke za túto info a aj witch
    Naposledy upravil brčko : 30.10.09 at 15:10

    dohodári a soc. poisťovňa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.