Zavrieť

Porady

nákup materiálu z ČR

Dobrý deň, prosím o radu mám faktúru za mateiál z ČR na fa mám sumu 1003 CZK bez DPH, materiál bol dodaný na dobierku a zaplatený v SKK 1316,50, neviem akým kurzom to bolo prepočítané... Chcem sa spýtať aký je postup z hľadiska DPH a ako mám postupvať v zaúčtovaní keď bola platba v hotovosti. Vedieme JÚ. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    suma
    Dobrý deň, prosím o radu mám faktúru za mateiál z ČR na fa mám sumu 1003 CZK bez DPH, materiál bol dodaný na dobierku a zaplatený v SKK 1316,50, neviem akým kurzom to bolo prepočítané... Chcem sa spýtať aký je postup z hľadiska DPH a ako mám postupvať v zaúčtovaní keď bola platba v hotovosti. Vedieme JÚ. Ďakujem.
    Nepíšeš, či ti aj bolo fakturované bez DPH, predpokladám, že áno. V tomto prípade si faktúru si z hľadiska DPH samozdaníš, zapíšeš ju do knihy faktúr dátumom vystavenia, kurzom NBS, keďže si uhrádzala na dobierku v SKK, úhradu vykonáš zo slov.pokladnice, prepočítaj si v tomto prípade kurzom 1,31Sk tak ako je úhrada.
    Ale keby si trošku pohľadal (a), odpovedí na túto otázku je tu neúrekom.

    suma je offline (nepripojený) suma

    suma
    áno mám na fa sumu bez dph a netreba tu fa prepočítať kurzom NBS k danému dňu? lebo ten prijmovy doklad mám od prepravcu UPS a neviem akym kurzom to oni prepočitavali. To znamená že prepočítaná suma je bez DPH t.j. tých 1316 SK... Nebudú tam žiadne kurzové rozdiely? Mám v tom bordel... Ak môžeš tak mi odporuč nejaké príspevky ja som nemohla žiadne nájsť. Ďakujem.

    nákup materiálu z ČR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.