Zavrieť

Porady

Storno poplatok

Ahojte všetci,

dostali sme faktúru za ubytovanie a v nej bol storno poplatok, moja otázka je - storno poplatok zaúčtujem na 544 alebo 545? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    rommy
    Ahojte všetci,

    dostali sme faktúru za ubytovanie a v nej bol storno poplatok, moja otázka je - storno poplatok zaúčtujem na 544 alebo 545? Ďakujem
    Prečo je storno? Aj na ubytovanie je storno? Ak je to poplatok, ktorý sa týka ubytovania - tzv.kúpeľný poplatok, tak by som ho účtovala mínusom na 548.

    rommy je offline (nepripojený) rommy

    rommy
    Storno, lebo sme si objednali ubytovanie 15 osôb, ale 7 osôb sme zrušili. Na faktúre je ubytovanie za 8 osôb, mestská daň a storno poplatok za zrušenie rezervácie.

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Podľa zákona o účtovníctve účet 544 je určený pre Zmluvné pokuty, penále a pokuty z omeškania - tam mi to nesedí. Podľa Cenigovej som našla storno poplatkov pri zrušení rezervácie ubytovania na 548 (kniha z r.2005, str.424 riadok 3)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.