Zavrieť

Porady

záloha, kaktura, dobropis rôzne mesiace, opakovana dodavka služieb spojených s nájmom

Poprosila by som vas o radu: popri nájme nehnuteľnosti faktúrujeme spotrebu elektrickej energie podľa skutočnej spotreby, kedže sa jedná o nespolahlivého platiča pristúpili sme k vystavovaniu predfaktúr - záloh. V časovej osi nasledovne:
9/08 vystavím predfaktúru na 20.000,-
25/08 je suma 20.000,- uhradená - vystavím faktúru na túto sumu - vznikne mi daňová povinnosť k 25/08 o výške 19% z 20.000- teda 3.193,28,- (táto suma mi vstúpi do daňového priznania za august)
7/09 vystavím ostrú faktúru podľa skutočnej spotreby (na základe stavu elektromeru a jednotkovej ceny z faktúry od eon), suma nižšia ako uhradený preddavok: DPH 2444,27 cena s DPH 15308,88; v tejto ostrej faktúre odpočítam uhradený preddavok teda DPH - 3.193,28 cena s DPH - 20.000,-, výsledná DPH na ostrej faktúre -749.00 a cena s DPH -4.691,00. Kedže sa jedná o služby dodávané popri opakovane poskytovanému nájmu nehnuteľnosti, tak mi daňová povinnosť vzniká dňom vystavenia tejto fakúry (§ 19 ods.3 zákon o dph)teda 7/09 ???? Daňová povinnosť z dobropisu resp. ťarchopisu teda je v septembri???? teda dph - 749,00 vstupuje do septembrového daňového priznania???
dakujem vsetkym za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    slnecnicalenka
    dakujem za odpoved, a co v pripade ak aprilova zaloha bola na 50.000,- a v aprili uhradili 49.500,- (vystavili sme fakturu na 49.500,-), táto suma bola odpočítaná vo vyúčtovacej faktúre v máji za aprílovú spotrebu. Zvyšných 500,- uhradili v júly - bývalá účtovníčka na to nevystavila faktúru. Mala by som vystaviť faktúru ku dňu úhrady týchto 500 sk teda v júly (vstúpi do daňového priznania v júly), a následne vo vyúčtovacej fa v auguste za júlovú spotrebu odpočítať týchto 500 sk aj s dph (ponížila by sa dph v auguste)?

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Názov témy: záloha, kaktura, dobropis rôzne mesiace, opakovana dodavka služieb spojených s nájmom.
    mne sa najviac páči názov témy.
    Ja len dúfam, že ozaj nebolo faktúrované kak...

    záloha, kaktura, dobropis rôzne mesiace, opakovana dodavka služieb spojených s nájmom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.