Zavrieť

Porady

zápočtový list-aký VZ

ešte mi jeden červík zavŕtal v hlave-
za odpracované dni (3 dni)-z toho rátam odvody do ZP, ale keď potrebujem VZ(napr. na zápočotný list-tak beriem 6900/22*3 941, alebo za odpracované dni 1049- alebo VZ pre SP ?
Ďakujem
<!-- / message -->
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    brtkova
    ešte mi jeden červík zavŕtal v hlave-
    za odpracované dni (3 dni)-z toho rátam odvody do ZP, ale keď potrebujem VZ(napr. na zápočotný list-tak beriem 6900/22*3 941, alebo za odpracované dni 1049- alebo VZ pre SP ?
    Ďakujem
    <!-- / message -->
    VZ na dôchodkové poistenie- do zápočtového listu je 1049.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    brtkova
    ešte mi jeden červík zavŕtal v hlave-
    za odpracované dni (3 dni)-z toho rátam odvody do ZP, ale keď potrebujem VZ(napr. na zápočotný list-tak beriem 6900/22*3 941, alebo za odpracované dni 1049- alebo VZ pre SP ?
    Ďakujem
    <!-- / message -->
    Do zápočtového listu nejde žiaden VZ, zrejme myslíš do Evidenčného listu DP - tam ide VZ pre dôchodkové poistenie.
    Na potvrdenie o zdaniteľnej mzde ide skutočný zdaniteľný príjem. To v otázke nerozumiem, či je 941 alebo 1049.

    brtkova je offline (nepripojený) brtkova

    vydata,1 dieta brtkova
    prepáčte, zle som sa asi vyjadrila, myslím tým, keď končí PP-a vyplňam potvrdenie o zúčtovaných a vyplatených príjmoch-tak do riadku 01 mu započítavam941 alebo 1049

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    brtkova
    prepáčte, zle som sa asi vyjadrila, myslím tým, keď končí PP-a vyplňam potvrdenie o zúčtovaných a vyplatených príjmoch-tak do riadku 01 mu započítavam941 alebo 1049
    Ak vyplňuješ Potvrdenie o príjmoch fyzickej osoby zo závislej činnosti, o preddavkoch na daň, o dani vybranej zrážkou...
    do riadku 01 musíš uviesť úhrn vyplatených príjmov, t.zn. sumu, ktorú si mu vyplatila (samozrejme v hrubom).

    zápočtový list-aký VZ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.