Zavrieť

Porady

Novela Zákonníka práce v r. 2007

Má niekto bližšie vedomosti o tom, v akom štádiu je návrh novely Zákonníka práce? Počula som niečo, vraj je to na pripomienkovom konaní, aké zmeny sa asi chystajú -zaujímavé je najmä to, že novela sa snaží o návrat k mnohým veciam platným pred 1.7.2003. Tak je to napr. s opätovným uzatváraním PP na dobu určitú – návrh je max. 1x za 3 roky s tým istým zamestnancom, max. týždenný prac. Čas na 48 hod. u všetkých zamestnávateľov, prestávky v práci po 4 hod. (nie až po 6 hod. ako dnes), pracovná pohotovosť sa má považovať za výkon práce, zvýšenie odstupného atď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    filka je offline (nepripojený) filka

    filka
    Ja som na nete tiež nič nenašla,ale vraj je to na svete.Ani na stranke odborov som nic nenasla tak uvidime...

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    V pláne Legislatívnych úloh vlády SR na roky 2006-2010 je táto úloha - novelizácia ZP - pod p.č.26 naplánovaná na I. štvrťrok 2007. Vzhľadom na skutočnosť, že legislatívny proces pri takejto norme určitý čas trvá, nepredpokladám, že by začal v prípade jeho schválenia platiť skôr ako od 1.1.2008.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Dovolím si pripomenúť širokej poraďáckej verejnosti, že či už šlo o bývalú vládu alebo či ide o terajšiu, ich obľúbeným športom sú tzv. poslanecké pozmeňujúce návrhy predkladané na poslednú chvíľu na schôdzach Národnej rady. A to krížom krážom, napr. novela zákona o deravých ponožkách do zákona o poľnej službe.

    Takže často zbytočne hľadáte v pripomienkových konaniach, tie veci sa pečú systémom o päť minút dvanásť a normálny smrteľník sa o veci dozvie až zo Zbierky.

    Týmto štýlom sa pripravuje novelizácia Zákonníka práce k 1.1.2007 i napríklad ďalšia novela zákona o sociálnom poistení k 1.1.2007.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Neviete mi povedať, prosím, čoho by sa mala novela o sociál. poistení týkať?

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Tak teda prezradím - aj po 1.1.2007 má stále zostať v platnosti jednotná sadzba na úrazové poistenie 0,8%. Plus reorganizácia vedenia SP - namiesto 5 riaditeľov bude zase iba jeden. A naopak - do riadenia SP budú kafrať v dozornej rade aj odbory...
    Naposledy upravil Jozef Mihál : 20.11.06 at 10:13

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Jozef Mihál
    Dovolím si pripomenúť širokej poraďáckej verejnosti, že či už šlo o bývalú vládu alebo či ide o terajšiu, ich obľúbeným športom sú tzv. poslanecké pozmeňujúce návrhy predkladané na poslednú chvíľu na schôdzach Národnej rady. A to krížom krážom, napr. novela zákona o deravých ponožkách do zákona o poľnej službe.
    Tušim som bola na jednom zasadaní parlamentu, kde to istý poslanec zo Smeru strašne kritizoval - alebo mám deravú pamäť?

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Janka, máš veľmi dobrú pamäť. Nechcem toho poslanca priamo menovať (dnes vás hocikto zažaluje za urážku na cti) ale momentálne zastáva jeden z najvyšších postov v parlamente.

    Novela Zákonníka práce v r. 2007

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.