Zavrieť

Porady

1 položka na výpise = 2

Na výpise z OTP banky mám uvedenú len jednu položku v časti suma a to 17,36 Sk
Iba v komentári na výpise je uvedené že daň z úroku bola zrazená vo výške 3 Sk.

Keď si vyžiadam výpis s detailami vyzerá takto:

dátum: .....
valuta .......
suma: 17,36
zostatok po transakcii .....
protiúčet ................
názov operácie: zúčtovanie úrokov 20,36
KS: .....
VS: .....
pridané komentáre: daň z úrokov:3,00

Kto má skúsenosť s takými výpismi v ktorých dve rôzne položky uvedú ako jednu?
Ako by ste to zaúčtovali ?
Naposledy upravil drako : 17.11.06 at 14:10
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    drako
    Na výpise z OTP banky mám uvedenú len jednu položku v časti suma a to 17,36 Sk
    Iba v komentári na výpise je uvedené že daň z úroku bola zrazená vo výške 3 Sk.

    Keď si vyžiadam výpis z detailami vyzerá takto:

    dátum: .....
    valuta .......
    suma: 17,36
    zostatok po transakcii .....
    protiúčet ................
    názov operácie: zúčtovanie úrokov 20,36
    KS: .....
    VS: .....
    pridané komentáre: daň z úrokov:3,00

    Kto má skúsenosť s takými výpismi v ktorých dve rôzne položky uvedú ako jednu?
    Ako by ste to zaúčtovali ?
    dan z urokov - tie 3 sk zaučtovat v jednoduchom účtovníctve do položky v peňažnom denníku - Odvod dane. a ten rozdiel - čiže sumu 17,36 zaučtovať ako kreditný úrok - dať v peňažnom denníku do príjmov, ktoré ovplyvňujú základ dane - podľa toho v akom účt.programe to účtujete - ja to dávam do kolonky- iné príjmy.

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    katarina.j
    dan z urokov - tie 3 sk zaučtovat v jednoduchom účtovníctve do položky v peňažnom denníku - Odvod dane. a ten rozdiel - čiže sumu 17,36 zaučtovať ako kreditný úrok - dať v peňažnom denníku do príjmov, ktoré ovplyvňujú základ dane - podľa toho v akom účt.programe to účtujete - ja to dávam do kolonky- iné príjmy.
    Do ostatných zdaniteľných príjmov sa musí zaúčtovať celý príjem pred zdanením - t.j. 20,36 Sk (+) a do výdavkov neovplyvňujúcich daň zrazený preddavok 3,- Sk (-), pretože potom by zostatok účtu v denníku nesedel s výpisom.

    drako je offline (nepripojený) drako

    drako
    OK, takže to naúčtujem do 2 riadkov aj keď "suma "je jedna.

    To isté je aj pri bankových poplatkoch.Popl.za vedenie účtu a popl.za výber v hotovosti .Jedna suma.Rozpis len v komentári.Rozpisujete aj to na dva riadky, keď obe položky sú pr.réžia?

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    drako
    OK, takže to naúčtujem do 2 riadkov aj keď "suma "je jedna.

    To isté je aj pri bankových poplatkoch.Popl.za vedenie účtu a popl.za výber v hotovosti .Jedna suma.Rozpis len v komentári.Rozpisujete aj to na dva riadky, keď obe položky sú pr.réžia?
    Ja nie, ak je vo výpise za tieto služby len 1 sumu, zapíšem ju ako bankové poplatky jednou sumou. Každá banka však toto robí inak. Poznám aj takú, ktorá to zapíše vo výpise samostatnými položkami - teda vo viacerých sumách.

    drako je offline (nepripojený) drako

    drako
    mgm
    iný zdanit. príjem +20,36
    daň z príjmu - 3,00

    17,36

    aspoň v Alfe
    ----------------------------------------------------------------
    dnes som to v Alfe vyskúšal ale mi začalo blbnúť číslovanie dokladov.Druhú položku som totiž musel prepísať aby bolo to isté číslo dokladu.Ako to robíš?

    mgm je offline (nepripojený) mgm

    živnostník mgm
    Spôsob číslovania pokl. dokladov si nastav vo formulári "REŽIM ÚČTOVANIA", alebo hneď pri účtovaní aj po stlačení tlačídla F7, vedľa poľa ČÍSLO DOKLADU.
    Ak chceš napr. pri výpise z BÚ, aby si mal pri viacerých položkách to isté číslo - nastav si FORMÁT AKTUÁLNEJ BUNKY - POČÍTADLO - +1 PRI ZMENE DáTUMU, INAK PONECHAŤ.
    Ak máš mesačný výpis + 1 PRI ZMENE MESIACA, INAK PONECHAŤ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.