Zavrieť

Porady

Doklad o premiestnení tovaru

Ahojte chcela by som sa Vás spýtať : podľa §72 ods.3 zákona o DPH pri dodaní tovaru do iného členského štátu je platitel povinný vyhotoviť doklad o premiestnení tovaru. Trochu tomu nerozumiem. My keď zasielame tovavar do EU tak ide buď železnicou alebo si ho odberateľ sam odvezie vlastným autom.Tak neviem aky doklad mám vyhotoviť .Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Miska 1
    Ahojte chcela by som sa Vás spýtať : podľa §72 ods.3 zákona o DPH pri dodaní tovaru do iného členského štátu je platitel povinný vyhotoviť doklad o premiestnení tovaru. Trochu tomu nerozumiem. My keď zasielame tovavar do EU tak ide buď železnicou alebo si ho odberateľ sam odvezie vlastným autom.Tak neviem aky doklad mám vyhotoviť .Ďakujem
    Doklad o premiestnení tovaru sa vyhotovuje, ak ho firma premiestni zo slovenska do svojej "prevádzky" v inom čl. štáte ( viď §8/4 ZDPH - premiestnenie tovaru za protihodnotu + §43/4). Tento doklad je niečo ako interná fa.

    Miska 1 je offline (nepripojený) Miska 1

    Miska 1
    Som rada že sa ten doklad vyhotovuje iba pri premiestnení tovaru do svojej prevádzky v EU. Ja čo som sa trochu informovala u druhých účtovníkov , oni mi tvrdili že ku každej vyhotovenej faktúre do EU musím mať čestné prehlásenie o vyvezení tovaru s rodným číslom a číslom občianského preukazu a podpisom buď šoféra , ktorý tovar viezol alebo od majiteľa firmy ktoréj tovar fakturujeme.Toto sa mi zdalo ako neskutočné.Ďakujem

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Miska 1
    Som rada že sa ten doklad vyhotovuje iba pri premiestnení tovaru do svojej prevádzky v EU. Ja čo som sa trochu informovala u druhých účtovníkov , oni mi tvrdili že ku každej vyhotovenej faktúre do EU musím mať čestné prehlásenie o vyvezení tovaru s rodným číslom a číslom občianského preukazu a podpisom buď šoféra , ktorý tovar viezol alebo od majiteľa firmy ktoréj tovar fakturujeme.Toto sa mi zdalo ako neskutočné.Ďakujem

    Nebolo to prehnané. Doklad o premiestnení tovaru je niečo ako faktúrovanie samému sebe. Pri dodaní tovaru do iného členského štátu musíš preukázať podmienky oslobodenia (§43 ZDPH ak sa nemýlim) a to je najjednoduchšie spôsobom, ktorý ti popísali (alebo nejakým podobným)

    Doklad o premiestnení tovaru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.