Zavrieť

Porady

ako účtovať na prelome rokov?

Ahoj.
Keď vystavím faktúru 1.1.2007 (splatnosť 15.1.2007) a je to fatúra za služby za december 2006, tak si tento príjem účtujem do roku 2006 alebo do roku 2007? Prosim poraďte, ešte som len začal podnikať. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ak uctujes v podvojnom uctovnictve, je to vynos roku 2006 (na fakturu by som dala datum vystavenia 31.12.2006), ak v jednoduchom, bude to prijem roku 2007.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    V JÚ to bude príjem ovpl. základ dane dňom prijatia platby. Ak si platiteľom DPH, daň. povinnosť vznikne dňom, ktorý uvedieš ako dodanie služby ,pre DPH to platí aj v prípade PÚ).

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Doplním a zhrniem odpovede, vidím, že sa Ti jedná o dátum vystavenia FA. Ak si službu dodal napr. 31.12. Faktúru si povinný vystaviť do 15 dní. Dátum dodania bude 31.12 - pre účely DPH ak si platca. V PU je to výnos roku 2006, v JU po zaplatení.

    cherry je offline (nepripojený) cherry

    cherry
    Vdaka, uctujem v JU a faktury, ktore nemusim mat v roku 06 by som radsej dal do 07, bo tento rok pri danovom priznani si uplatnujem pausalnu dan, lebo mam nizke naklady, ale buduci rok idem kupovat auto, takze tam uz budem mat podstatne vyssie naklady... Velmi ste mi pomohli, este raz vdaka.

    ako účtovať na prelome rokov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.