Zavrieť

Porady

faktura v SKK a platba V EUR

Ahojte vsetci, rada by som sa spytala ci mozem fakturu, ktore je vystavena v SKK zaplatit v Eur, ked si to prepocitam kurzom zo dna vystavenia faktury a mam ustny suhlas dodavatela.... Mozem to urobit takto, alebo je nutne to riesit zmenou faktury dodavatelom.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marcik je offline (nepripojený) marcik

    stale v práci marcik
    Podľa mňa zmenou! Mám jedného podnikateľa , ktorý vystavuje fakt.ale vždy je úhrada taká ako je vystavená, keď v Sk tak Sk keď EUR tak EUR! Čo na to ostatní?

    DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

    DušanČ
    Aj keď to my účtovníci nemáme radi, musím konštatovať, že pokiaľ s tým súhlasí dodávateľ, takto uhradiť faktúru je možné. Neviem o predpise, ktorý by to neumožňoval.

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    Myslím si, že banke nerobí problém poslať z EUR účtu presne sumu v Skk. Takže by som zadal príkaz v banke na sumu v Skk a platba mi prebehne z EUR účtu. Banka to vypočíta podľa svojho kurzu.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    brikina
    Ahojte vsetci, rada by som sa spytala ci mozem fakturu, ktore je vystavena v SKK zaplatit v Eur, ked si to prepocitam kurzom zo dna vystavenia faktury a mam ustny suhlas dodavatela.... Mozem to urobit takto, alebo je nutne to riesit zmenou faktury dodavatelom.
    takto to spraviť nemôžeš, lebo ti nebude sedieť záväzok s úhradou.
    Faktúru môžeš uhradiť v EUR to takto:
    naprílkad:
    došlá faktúra 02.11.2006 na sumu 100 000,- činí 2 752,697 EUR pri kurze z 2.11.2006 36,328
    keď by si ju uhrádzala dnes pri kurze 36,328 tak zaplatíš banke 2 752,697 EUR pričom dnes je kurz 35,766, x 2752,697 EUR tak by sa ti zo záväzku odpočítalo len 98 452,96 korún, teda mala by si uhradený záväzok v sume 98 452,96 korún, chýbalo by ti 1 547,04 korún.
    ja by som to spravila tak, že si vydelím 100 000 dnešným kurzom - kurzom banky!!! - treba zistiť - (teda kurzom kedy chcem uhrádzať) a uhradím faktúru, teda 100 000 : 35,766 je 2 795,951 EUR by som uhradila a z výpisu mi stiahnu 100 000,- čím mám záväzok vyrovnaný.
    takto by som to spravila, nakoľko nemám faktúru v cudzej mene, teda mám záväzok na 100 000 a 100 000 musím uhradiť.

    brikina je offline (nepripojený) brikina

    brikina
    sway
    takto to spraviť nemôžeš, lebo ti nebude sedieť záväzok s úhradou.
    Faktúru môžeš uhradiť v EUR to takto:
    naprílkad:
    došlá faktúra 02.11.2006 na sumu 100 000,- činí 2 752,697 EUR pri kurze z 2.11.2006 36,328
    keď by si ju uhrádzala dnes pri kurze 36,328 tak zaplatíš banke 2 752,697 EUR pričom dnes je kurz 35,766, x 2752,697 EUR tak by sa ti zo záväzku odpočítalo len 98 452,96 korún, teda mala by si uhradený záväzok v sume 98 452,96 korún, chýbalo by ti 1 547,04 korún.
    ja by som to spravila tak, že si vydelím 100 000 dnešným kurzom - kurzom banky!!! - treba zistiť - (teda kurzom kedy chcem uhrádzať) a uhradím faktúru, teda 100 000 : 35,766 je 2 795,951 EUR by som uhradila a z výpisu mi stiahnu 100 000,- čím mám záväzok vyrovnaný.
    takto by som to spravila, nakoľko nemám faktúru v cudzej mene, teda mám záväzok na 100 000 a 100 000 musím uhradiť.
    To znamena, ze ak silou mocou chcem platit z Eur uctu na Eur ucet dodavatela, tak bude lepsie, ked ten dodavatel zmeni fakturu, ktora bude vystavena v Eur a potom sa nemusim strachovat, ze nebudem mat uhradeny cely zavazok. Chcela som sa tomuto vyhnut..

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    brikina
    To znamena, ze ak silou mocou chcem platit z Eur uctu na Eur ucet dodavatela, tak bude lepsie, ked ten dodavatel zmeni fakturu, ktora bude vystavena v Eur a potom sa nemusim strachovat, ze nebudem mat uhradeny cely zavazok. Chcela som sa tomuto vyhnut..
    áno to by bolo ideálne, ale môžeš to spokojne spraviť aj ako som písala a v budúcnosti sa jasne dohodnite v akej mene bude faktúra a v tej ju aj uhrádzaj.

    brikina je offline (nepripojený) brikina

    brikina
    sway
    áno to by bolo ideálne, ale môžeš to spokojne spraviť aj ako som písala a v budúcnosti sa jasne dohodnite v akej mene bude faktúra a v tej ju aj uhrádzaj.
    Ale aj tak, ked mi vystavi faktury v Eur /spätne/ tak mi vzniknu kurzove rozdiely... Tak ako keby som to len prepocitala a zaplatila v Eurach...nie? (To uz len tak uvazujem)

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    brikina
    Ale aj tak, ked mi vystavi faktury v Eur /spätne/ tak mi vzniknu kurzove rozdiely... Tak ako keby som to len prepocitala a zaplatila v Eurach...nie? (To uz len tak uvazujem)
    ano to ti vzniknú vždy, len v Tvojom pôvodnom prípade je to komplikované riadne zaúčtovať, preto treba zvoliť systém a dodržať ho.

    alexxandra je offline (nepripojený) alexxandra

    alexxandra
    ak vedies pokladnu iba fiktivne,v najhorsom pripade mozes pripadny kurzovy rozdiel prehnat cez pokladnu. Uznavam,nie je to najcistejsie,ale to len v pripade,ze sa so sefami neda normalne dohodnut. Ak vedies naozajstnu pokladnu,tak to samozrejme nie je dobry napad :-) vznikol by schodok :-)

    faktura v SKK a platba V EUR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.