Zavrieť

Porady

dary

Kúpili sme lístky do divadla bez DPH, ktoré sme darovali našim klientom.Naúčtujem ich na dary a odvediem aj DPH? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    AHA je offline (nepripojený) AHA

    AHA
    Neviem v akom účtovníctve to je ale môj názor je, že pri kúpe týchto lístkov
    je treba ich zaúčtovať na reprezentačné účely v PU účet 513 v JU - VNZD
    DPH sa neodvádza.

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    mončika
    Kúpili sme lístky do divadla bez DPH, ktoré sme darovali našim klientom.Naúčtujem ich na dary a odvediem aj DPH? Ďakujem.
    Ja si myslím, že lístky do divadla sú služba (od neplatitela ste asi kupili), no a podľa § 9/3 a 4 by sa to malo zdaniť.
    Možno ešte § 42 odvolávka na 49/7c by sa dal využiť, ale neviem či sa toto dá označiť ako kúpa služby na účel zábavy asi v tomto prípade nie.ked ste im len rozdávali lístky

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    V jednoduchom účtovníctve sa neuznávajú reprezentačné náklady iba v podvojnom, ak sa nemýlim. Takže ja by som dala kúpu lístkov do výdavkov nezahr.do základu dane a tým pádom by som ani nerozpisovala dph.

    pavolp je offline (nepripojený) pavolp

    pavolp
    Mam podobnu otazocku.ak darujem nejakemu hotelu flasu vina, treba mi nejaky doklad ze som daroval??? Uctujem v JU ako sa to zauctuje???
    Prosim dajte mi vediet cim skor!


    mončika
    Kúpili sme lístky do divadla bez DPH, ktoré sme darovali našim klientom.Naúčtujem ich na dary a odvediem aj DPH? Ďakujem.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    pavolp
    Mam podobnu otazocku.ak darujem nejakemu hotelu flasu vina, treba mi nejaky doklad ze som daroval??? Uctujem v JU ako sa to zauctuje???
    Prosim dajte mi vediet cim skor!
    Ten nákup fľaše bude VNOZD- je to reprezentačné, a to nie je daňovo uznaným nákladom.

    pavolp je offline (nepripojený) pavolp

    pavolp
    neviem co znamena VNOZD. Potrebujem nejaky doklad? alebo netreba nic.Cize ak to takto darujem tak si to nemozem dat do nakladov.co potom s tym?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    pavolp
    neviem co znamena VNOZD. Potrebujem nejaky doklad? alebo netreba nic.Cize ak to takto darujem tak si to nemozem dat do nakladov.co potom s tym?
    Je to výdavok neovplyvňujúci základ dane.
    Čiže, ak ak ho do účtovníctva dáš, alebo nedáš, neovplyvníš tým svoj základ dane.

    pavolp je offline (nepripojený) pavolp

    pavolp
    Je to to iste aj ked robim prezentaciu pre urcitu hrstku ludi? Este som chcel napisat, ze ak som platcom dph,meni sa nieco na tom? ale dph musim zaplatit? al? a ak ano tak z akej ceny - nakupnej bez mojej marze?
    Dufam ze niesom moc otravny.Dik vsetkym

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    pavolp
    a co ten doklad.potrebujem najaky podpis od osoby co to prijala???????????
    Na repre doklad od druhej strany nepotrebuješ.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    pavolp
    Dik, a stou DPH asi neviete.Mam skusit inu temu?
    Majte sa krasne a dakujem moc
    Dph si pri repre nemôžeš uplatniť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.