Zavrieť

Porady

Združené prostriedky - refundácia časti fa za služby

Mám problém s prefaktúrovaním časti fa za opravu cesty, prosím, poraďte mi niekto.
S obcou bola v minulosti podpísaná zmluva, na základe ktorej sa obec zaväzuje na úhradu 50 % nákladov za zosilnenie cesty (technické zhodnotenie majetku), ktorá vedie cez obec.
Zosilnenie sa zrealizovalo minulý mesiac, dodávateľ celú dodávku vyfakturoval pre našu príspevkovú organizáciu (cca. 2 000 000). Teraz by som potrebovala prefakturovať 50% pre obec.
Keďže sa jedná o majetok, ktorý máme v správe, DPH na vstupe si nemôžeme odpočítať.
Môžem refakturovať 50% nákladov pre obec v polovičnej sume, t.j. 1 mil. Sk tak, že na vystavenej faktúre uvediem nulové DPH s odvolaním sa na §22 ods.3?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Ferko
    Mám problém s prefaktúrovaním časti fa za opravu cesty, prosím, poraďte mi niekto.
    S obcou bola v minulosti podpísaná zmluva, na základe ktorej sa obec zaväzuje na úhradu 50 % nákladov za zosilnenie cesty (technické zhodnotenie majetku), ktorá vedie cez obec.
    Zosilnenie sa zrealizovalo minulý mesiac, dodávateľ celú dodávku vyfakturoval pre našu príspevkovú organizáciu (cca. 2 000 000). Teraz by som potrebovala prefakturovať 50% pre obec.
    Keďže sa jedná o majetok, ktorý máme v správe, DPH na vstupe si nemôžeme odpočítať.
    Môžem refakturovať 50% nákladov pre obec v polovičnej sume, t.j. 1 mil. Sk tak, že na vystavenej faktúre uvediem nulové DPH s odvolaním sa na §22 ods.3?
    Odvolaj sa na § 42 ZDPH.

    Združené prostriedky - refundácia časti fa za služby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.