Zavrieť

Porady

právo na odpočítanie dane

Ahojte,
som mesačný platitel DPH, chcem si len overit
1. pri blocku z registracnej pokladne mozem odpocitat dan, v zdanovacom období kedy mi vzniklo právo na odpocítanie, resp. v nasledujúcom zdanovacom obodbí. PR. blocek z 10/06 - DPH možem odpocítat v 10/06 príp. 11/06.
2. pri oneskorenej doslej fakture od tuzemskeho platitela, odpocitam dan v zdanovacom období kedy fakturu obdržím. PR: faktura s datumom dodania 8/06, DPH mozem odpocítat dan aj v 10/06 ked mi faktura len v oktobri prisla.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    Môj názor je totožný:
    1) správne
    2) správne, ale pozor na potvrdenie o doručení fa.

    anka1 je offline (nepripojený) anka1

    anka1
    Poprosím Vás o radu.
    Platiteľ dane uhradil zálohu v auguste 2006. Až v 10/06 sme obdržali vyučtovaciu faktúru k DPH s dátumom z augusta 2006. Moja otázka je: mám urobiť dodatočné priznanie DPH za august 2006, alebo si to môžem odpočítať teraz za 10/06? Podľa mňa by som mohla až teraz, lebo doklad som obdržala až v 10/06. Ďakujem za radu.

    petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

    :-) petra:-)
    anka1
    Poprosím Vás o radu.
    Platiteľ dane uhradil zálohu v auguste 2006. Až v 10/06 sme obdržali vyučtovaciu faktúru k DPH s dátumom z augusta 2006. Moja otázka je: mám urobiť dodatočné priznanie DPH za august 2006, alebo si to môžem odpočítať teraz za 10/06? Podľa mňa by som mohla až teraz, lebo doklad som obdržala až v 10/06. Ďakujem za radu.
    Právo na odpočítanie dane vzniklo v zmysle §51 ods.1 písm.a v 10/06, nepodávate dodatočné DP, daň uplatníte v 10/06

    anka1 je offline (nepripojený) anka1

    anka1
    petra:-)
    Právo na odpočítanie dane vzniklo v zmysle §51 ods.1 písm.a v 10/06, nepodávate dodatočné DP, daň uplatníte v 10/06
    Ďakujem za skorú odpoveď.

    mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

    optimistka mlyn16
    Prosím vás, konateľ kúpil do firmy rádio (nie autorádio). Môžem si uplatniť DPH?

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    mlyn16 Pozri príspevok
    Prosím vás, konateľ kúpil do firmy rádio (nie autorádio). Môžem si uplatniť DPH?
    nezabudnite na koncesionárske poplatky...

    mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

    optimistka mlyn16
    Ďakujem pekne za rady. Zmenu v evidenčnom liste koncesionára som už zaslala. Akosi som si neverila, tak radšej som využila Poradu, ktorá ma opäť nesklamala.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    mlyn16 Pozri príspevok
    Prosím vás, konateľ kúpil do firmy rádio (nie autorádio). Môžem si uplatniť DPH?
    páči sa mi formulácia otázky. DPH si chce odpočítať platiteľ dane alebo účtovník ?

    Pri posudzovaní práva na odpočet dane treba v prvom rade posúdiť splnenie nasledovného:
    § 49 Zákona o DPH
    (2) Platiteľ môže odpočítať od dane, ktorú je povinný platiť, daň z tovarov a služieb, ktoré použije na účely svojho podnikania ako platiteľ s výnimkou podľa odsekov 3 a 7. .....

    mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

    optimistka mlyn16
    )) máš pravdu, tak vyzerá formulácia, keď sa účtovníčka stotožňuje s firmou platiteľom dane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.