Zavrieť

Porady

daňová kontrola - lízing

Ahojte ,chela by som poznať Váš názor.Môj klient mal daňovú kontrolu na daň z prijmu. Pri kontrole mu vyhodili 2 splátky lízingu za auto lebo za tie dva mesiace jeho firma nevykazovala žiaden "príjem".Ostatných 10 splátok mu uznali lebo firma mala v tých mesiacoch príjem. Pritom jeho firma nebola v strate ale mala slušný zisk- základ dane. Ja tomu nechápem veď v žiadnom zákone nieje napísané že ak nieje príjem počas niektorého mesiaca v roku nemôžem si vykazovať náklady na príslušné mesiace.
Normálne si prestávam veriť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Miska 1 je offline (nepripojený) Miska 1

    Miska 1
    Dali mi 15 dňovú lehotu .Ja som rozhodnutá že sa pôjdem sťažovať na daňové riaditeľstvo.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    ale na čo Ti dali 15 dňovú lehotu. Keď je niečo vyhodené, musí to byť zo strany DU odôvodnené s odvolávkou na §§§§§§.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Ak je zatial len zápisnica o miestnom zisťovaní, treba podať námietku so žiadosťou o uvedenie §§ ktoré boli porušené.

    skaspa je offline (nepripojený) skaspa

    skaspa
    ak sa tu píše o 15 dňovej lehote, zrejme pôjde o dodatočný platobný výmer (rozhodnutie), lebo vtedy sa dáva práve 15 dňová lehota - možnosť odvolať sa; v tom prípade už je napísaný aj protokol o daňovej kontrole a k nemu ste mali lehotu 8 pracovných dní na vyjadrenie sa a už tam ste mohli namietať postup daňového úradu, treba pozrieť ako to v dodatočnom platobnom výmere odôvodnili, aké porušenie zákona tam uviedli;
    náležitosti rozhodnutia (čiže aj dodatočného platobného výmeru) si pozrite v § 30 zákona č. 511/1992 o správe daní a poplatkov a odvolanie v § 46
    Naposledy upravil skaspa : 21.11.06 at 18:53

    daňová kontrola - lízing

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.