Zavrieť

Porady

Kúpa auto od súkromnej osoby

CHcem sa opýtať, aký je postup pri kúpe auta od súkromníka /kúpil som ho 21.11.2006/ na podnikaťeľskú činnosť, čo všetko musím urobiť, aké postupy sú v jednoduchom účtovníctve, či dať do výdavkou len časť odpisu, či mám nárok aj na DPH si uplatniť atď. Doteraz som mal v podnikaní staré auto s nulovou hodnotou, ktoré som prebral ako vlastné, keď som začal podnikať. Ako teraz s cestnou daňou, keď do konca roka mám DP na toto staré. Mám program alfu. Ďakujem za poradenie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Veľmi veľa otázok naraz. V prvom rade podaj priznanie k dani z mot. vozidiel. Auto bude zaradené v I. odpisovej skupine - doporučujem rovnomerný odpis, čiže v rámci uzávierkových operácií 1/4 do nákladov - PR. Staré auto odhlás. Na odpočet DPH podľa všetkého nemáš nárok, len ak by bolo v kategórii N - N1 a kúpené od platcu DPH. Neviem či som odpovedal na všetko, ale skús si niečo aj vyhľadať. Mimochodom, aký soft používaš, tu vôbec nie je podstatný, ja používam iný.

    Kúpa auto od súkromnej osoby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.