Zavrieť

Porady

sprava z pracovnej cesty

dobry den, chcela by som sa spytat ci je spravu z pracovnej cesty nutne pripajat k cestaku. Ja osobne na tom trvam ale prisla som do inej firmy a tu ma skoro ukamenovali preco to po nich chcem ze to netreba. Tak sa pytam je to dolezite alebo nie? Chce to danovy urad alebo na to nepozera?Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    V našej firme - sme združenie troch SZČO - sa tiež nič podobné nepíše a ani to žiadna kontrola nepýtala, ale.....nech sa aj ostatní z väčších firiem vyjadria.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    U nás sa k cesťákom nepripájajú správy zo SC. Vo väčšine prípadov sa správa ani nepíše. Najmä ak sú to také jedno- dvojdňové cesty.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Len doplním...v knihe jázd alebo cesťáku majú cieľ cesty aj účel...takže vlastne tam je to len veľmi stručne...napr. nákup materiálu..rokovanie v banke atď.

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    My máme doteraz asi 180 služobných ciest a neviem si predstaviť z každej písať správu. Podľa mňa, ak správu nevyžaduje nadriadený/firma, tak DU by to nemal žiadať. Iba v prípade pochybností o oprávnenosti danej SC. Myslím, že postačuje správa vo forme: Rokovanie z obch. partnerom, získanie novej zákazky, predloženie ponuky, a pod.

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Jozef, veď to je tá správa... Stručná, napísané za akým účelom a s akým výsledkom... Nikto nehovorí o dĺžke. Stačí pár viet... Vieš pri kontrole je už niekedy ťažko dozadu zisťovať oprávnenosť služobky a hlavne aj zamestnanci sa menia. To si ale neviem predstaviť oponovať kontrole čo ma žiadať a čo nie... Daňový subjekt musí dokazovať oprávnenosť vynaložených nákladov a obhajiť si ich. O nič iné nejde.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Jara
    Jozef, veď to je tá správa... Stručná, napísané za akým účelom a s akým výsledkom... Nikto nehovorí o dĺžke. Stačí pár viet... Vieš pri kontrole je už niekedy ťažko dozadu zisťovať oprávnenosť služobky a hlavne aj zamestnanci sa menia. To si ale neviem predstaviť oponovať kontrole čo ma žiadať a čo nie... Daňový subjekt musí dokazovať oprávnenosť vynaložených nákladov a obhajiť si ich. O nič iné nejde.
    Tak potom ale neide o právu zo SC, ale o uvedenie účelu cesty do cestovného príkazu prípadne do tlačiva o vyúčtovaní. Tak to tam uvádzame aj my, ale len jednou vetou alebo slovným spojením.

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Tam sa píše len účel a preto vyžadujem správu že tam chýba výsledok ... Ale ozaj stručne... Vieš každý má iné skúsenosti a ja som už mala veľa kontrol z DU. Veď som "17-tka". Takže skúsenosti ma nútia to vyžadovať...

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Ja osobne odporúčam písať správy z pracovných ciest v prípade vyšších cesťákov (päť a viac miestnych súm).

    ecuch je offline (nepripojený) ecuch

    ecuch
    Neviem si pomôcť, ale zdá sa mi, ako keby ešte stále prevládala tendencia: ak to nevyždujú daniari, tak to vlastne ani netreba. Myslím si, že napísanie stručnej správy zo SC nikoho nezabije a predsa každého podnikateľa by malo zaujímať (možno aj s odstupom času) za akým účelom a s akým výsledkom bola vykonaná služobná cesta, na ktorú svojho zamestnanca poslal.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    ecuch
    Neviem si pomôcť, ale zdá sa mi, ako keby ešte stále prevládala tendencia: ak to nevyždujú daniari, tak to vlastne ani netreba. Myslím si, že napísanie stručnej správy zo SC nikoho nezabije a predsa každého podnikateľa by malo zaujímať (možno aj s odstupom času) za akým účelom a s akým výsledkom bola vykonaná služobná cesta, na ktorú svojho zamestnanca poslal.
    V prípade veľkých firiem môže byť...ale SZČO , ktorý má pod sebou 5 murárov, alebo nikoho...to považujem za zbytočné plytvanie papierom. Aj z iných dokladov si to hravo po čase zistí.

    ecuch je offline (nepripojený) ecuch

    ecuch
    Jasné, kde to nemá zmysel, netreba to robiť. Len si nemyslím, že jediným argumentom pre vyrobenie nejakého dokumentu je požiadavka DÚ.

    dusan99 je offline (nepripojený) dusan99

    dusan99
    Vieš si predstaviť, že si ako SZČO robíš všetko účtovníctvo a papierovačky sám a ešte máš vypisovať správy zo služobiek sám pre seba? Nezmysel.
    Ak to teda DÚ nevyžaduje, správy treba nechávať písať len vtedy, ak je potreba kontrolovať zamestnancov.

    ecuch je offline (nepripojený) ecuch

    ecuch
    ecuch
    Jasné, kde to nemá zmysel, netreba to robiť. Len si nemyslím, že jediným argumentom pre vyrobenie nejakého dokumentu je požiadavka DÚ.
    To som tam napísala aj ja.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.