Zavrieť

Porady

Letenky

Ahojte. Je to také smiešne, ale chcem vedie Váš názor na to: Konateľom sa zakúpili letenky aj spiatočny let v BA. Lenže, keď sa vracali zo služobnej cesty samozrejme zmeškali let. Museli si kúpiť nové letenky v cudzine. Ako mám zaúčtovať tú prvú letenku / spiatočný let/? na nedaňové cestovné náklady alebo škody?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    Ja by som to zaúčtoval ako náklad daňový. To že zmeškali let neznamená, že si nemohli zobrať a zaplatiť ďaľšiu letenku, pokiaľ sú všetky letenky na ich meno nevidím s tým problém. Let mohli zmeškať z objektívnych príčin (havária, zápcha, pokazené auto...) A predsa sa domov zo SC vrátiť museli, tak prečo nedaňový náklad? Akurát vás vyšla letenka trochu viac.

    kvitko je offline (nepripojený) kvitko

    kvitko
    Ja som mala kedysi podobný prípad, ale s autobusom a tiež som to dala do výdavkov, ktoré ovplyvňujú základ dane, dôležitý je doklad o kúpe.

    Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

    Dana K.
    Jozef I
    Ja by som to zaúčtoval ako náklad daňový. To že zmeškali let neznamená, že si nemohli zobrať a zaplatiť ďaľšiu letenku, pokiaľ sú všetky letenky na ich meno nevidím s tým problém. Let mohli zmeškať z objektívnych príčin (havária, zápcha, pokazené auto...) A predsa sa domov zo SC vrátiť museli, tak prečo nedaňový náklad? Akurát vás vyšla letenka trochu viac.
    Súhlasím s tým, čo napísal Jozef I, aj ja by som to takto riešila. Len by som niekde k cesťáku pripísala poznámku, prečo sú tam letenky dve,aby ste to o pár rokov pri daňovej kontrole vedeli obhájiť. človek si všetko pamätať nemôže.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.