Zavrieť

Porady

RLFO - dôchodca vekom

Prosím , ak má zamestnanec nárok na star.dôchodok ale oň nepožiada,má sa mu kvoli dovršeniu dôch.veku vyplniť registračný list FO (zmena :dátum -poistné na IP neplatí ) ?
Vopred ďakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stina je offline (nepripojený) Stina

    Stina
    Je rozdiel v platení odvodov do SP u zamestnanca, ktorý je poberateľom starobného dôchodku (ID alebo PSD) a zamestnancom , ktorý už dosiahol dôchodkový vek, ale zatiaľ SP nepožiadal o dôchodok. Takže odporúčam RLFO vyplniť, aby SP neavízovala zle mesačné hlásenia.

    mimuška je offline (nepripojený) mimuška

    mimuška
    dik za odpoved
    je to cudzinec , ale pracuje na Slovensku 15 rokov a na dochodok sa nechysta , tak preco mu nedopriat aspon nejaky bonus vo forme neplatenia poistného :-)))
    oznámim to teda na socialku na RLFO

    sonička je offline (nepripojený) sonička

    sonička
    Chcela by som nadviazať na tému,čiže zamestnanec dosiahol dôchodkový vek, oznámime to na RLFO /napr.zmena 20.09.2006/ a neplatníme za neho invalidné poistenie ani zamestnanec a ani zamestnávateľ. Dňa 27.11.2006 dostaneme do rúk ako zamestnávateľ ROZHODNUTIE O PRIZNANI DOCHODKU spätne k 20.09.2006 a čo s odovodami, ktoré som za neho platila a ako to vysporiadam vo mzde aký je postup, môže mi niekto poradiť?

    sonička je offline (nepripojený) sonička

    sonička
    Fajn, a ešte posledná otázka, a keď som invalidné poistenie neplatila už od dňa kedy dovŕšil dôchodkový vek, a to treba vysporiadať veď toto by malo byť správne okrem NP, PvN no nie?

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    sonička
    Fajn, a ešte posledná otázka, a keď som invalidné poistenie neplatila už od dňa kedy dovŕšil dôchodkový vek, a to treba vysporiadať veď toto by malo byť správne okrem NP, PvN no nie?
    Jasné, že budeš opravovať len tie, ktoré treba - nemocenské poistenie a poistenie v nezamestnanosti.

    RLFO - dôchodca vekom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.