Zavrieť

Porady

Poplatky z omeškania - zabudnuté

V roku 2004 sme dostali výmer zo ZP vyrúbení poplatkov z omeškania. Z neviem akej príčiny som ich nezaúčtovala. Teraz prišla dohoda, že nám polovičku tých úrokov odpustia a polovičku máme uhradiť, čo som aj urobila. Ako SA Z OTHO TERAZ DOSTANEM? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    danusi je offline (nepripojený) danusi

    danusi
    Poplatky z omeškanie od ZP myslím že nie sú daňový výdavok. Takže daj to na 5 náklady, ale nedaňové. Je jedno, že sa týkajú minulého obdobia, ani ak by sa týkali tohto, nebolo by to daňovo uznané.

    AHA je offline (nepripojený) AHA

    AHA
    Poplatky z omeškania naozaj nie sú daňovým výdavkom ak nie sú z obchodného styku.

    Antonia1 je offline (nepripojený) Antonia1

    Antonia1
    SERVIS
    V roku 2004 sme dostali výmer zo ZP vyrúbení poplatkov z omeškania. Z neviem akej príčiny som ich nezaúčtovala. Teraz prišla dohoda, že nám polovičku tých úrokov odpustia a polovičku máme uhradiť, čo som aj urobila. Ako SA Z OTHO TERAZ DOSTANEM? Ďakujem.
    V PU by som zaučtovala na účet 545 AE. Tieto poplatky nie sú daňovým výdavkom zákon o dani z príjmov 595/2003 § 21 odst.2 pís. a.
    Naposledy upravil Antonia1 : 22.11.06 at 14:38 Dôvod: preklep

    mudroš je offline (nepripojený) mudroš

    mudroš
    Antonia1
    V PU by som zaučtovala na účet 545 AE. Tieto poplatky nie sú daňovým výdavkom zákon o dani z príjmov 595/2003 § 21 odst.2 pís. a.
    Súhlasím.
    Ak by to bola významná suma, tak by som účtoval 428 (429)/336 ako opravu minulých období.

    Poplatky z omeškania - zabudnuté

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.