Zavrieť

Porady

DPH a ubytovanie

Dobry den,potrebovala by som poradit.Nasa firma spolupracuje s nemeckou firmou,a chodia k nam na skolenia.my im platime hotel v Bratislave ,a potom im ho refakturujeme.Neviem ako s DPH.Obidve firmy su registrovanne pre DPH,kazda vo svojom state./Hotel nam fakturuje s DPH. /Mozem na vstupe DPH odpocitat?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    Tak ak dobre rozumiem, tak kludne si môžes uplatniť dph pri dodávateľskej faktúre - od hotela, a tak isto aj uplatnujes dph pri refakturácii zahraničným partnerom.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    belanicka
    nie som si velmi ista........
    Zákon o dph § 15- miesto dodania služby.Miestom dodania služby je miesto, kde má dodávateľ služby svoje sídlo....

    belanicka je offline (nepripojený) belanicka

    belanicka
    takze tam funguje DPH vstup aj výstup?lebo ti nemci sa velmi plasia ,ze to je zle.na DU mi tiez neporadili.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    belanicka
    takze tam funguje DPH vstup aj výstup?lebo ti nemci sa velmi plasia ,ze to je zle.na DU mi tiez neporadili.
    DPh patrí štátu, kde bolo ubytovanie poskytnuté, a to bolo na Slovensku.

    belanicka je offline (nepripojený) belanicka

    belanicka
    ja som ho pre istotu na vstup nedala,no len dufam,ze im to vysvetlim.My im prenajimame nas program /v nemecku/na ktory mame licenciu,ale to je dufam bez DPH?

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Tweety
    DPh patrí štátu, kde bolo ubytovanie poskytnuté, a to bolo na Slovensku.
    Možno by sa tu dalo tvrdiť aj že ubytovanie je služba vzťahujúca sa na nehnuteľnosť (nepriamo mi to tak vychádza z §38). Ale v každom prípade §15/1 alebo 2 - miesto dodania SR.

    Na základe uvedeného bude fakturácia nemcom s DPH. (Zhruba tak, ako je to v prísp.č.2)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.