Zavrieť

Porady

Účtovanie v pneuservise

Dobrý večer. Chcela by som Vás poprosiť o radu ako mám účtovať v pneuservise. Účtujem spôsobom B. Jedná sa mi o to či mám účtovať ako o službách alebo nákup a predaj tovaru a zvlášť vykonané práce na aute. Nejedná sa vlastne o predajňu náhradných dielov do auta, ale o nákup týchto dielov a ich následné použitie na výmenu v aute. Vopred veľmi pekne ďakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Mala by si účtovať
    1. Nákup tovaru - pneumatika /504/
    2. Nákup materiálu, náhradné diely - /501 analytika/
    3. Vystavená faktúra - rozúčtovať - predaj tovaru /604/
    - predaj služieb-montáž /602/
    Aspoň ja takto účtujem v pneuservise.

    McMarti je offline (nepripojený) McMarti

    McMarti
    cloe
    Mala by si účtovať
    1. Nákup tovaru - pneumatika /504/
    2. Nákup materiálu, náhradné diely - /501 analytika/
    3. Vystavená faktúra - rozúčtovať - predaj tovaru /604/
    - predaj služieb-montáž /602/
    Aspoň ja takto účtujem v pneuservise.
    doplnim este.. je potrebna skladova evidencia..

    Daska je offline (nepripojený) Daska

    RAK Daska
    Ja osobne si myslim, ze sa nejedna o tovar, ale o material, on to nepredava v nezmenenom stave...cize nahr. diely na 501
    a ked ich pouzije a vyfakturuje opravu je to sluzba cize na 602

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Daska
    Ja osobne si myslim, ze sa nejedna o tovar, ale o material, on to nepredava v nezmenenom stave...cize nahr. diely na 501
    a ked ich pouzije a vyfakturuje opravu je to sluzba cize na 602
    No veď takto som to myslela s náhradnými dielmi, ale pneumatika ako taká sa podľa mňa predáva v nezmenenom stave a preto je tovarom.
    Ak sa mýlim, prosím opravte ma.

    Daska je offline (nepripojený) Daska

    RAK Daska
    cloe
    No veď takto som to myslela s náhradnými dielmi, ale pneumatika ako taká sa podľa mňa predáva v nezmenenom stave a preto je tovarom.
    Ak sa mýlim, prosím opravte ma.
    Ak by faktura znela na odpredaj pneumatiky tak je to tovar, ale ak ti tu pneumatiku namontuje na disk, vyvazi a ja neviem co vsetko sa s tym robi, uz je to material, lebo z nej urobil koleso.

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    Tiež účtujem niečo podobné, síce spôsobom A, ale ak sa to koleso predá aj s namontovaním, vyvážením a čo ja viem ešte čím účtujem ho ako materiál 501, a VF k tomu 602. Ak si to zákazník vezme "pod pazuchu" a urobí si to doma sám, tak 504-výdajka a 604 VF.

    wasko je offline (nepripojený) wasko

    wasko
    Ja si tiež myslím, že keď sa jedná o predaj s následným namontovaním daného náhradného dielu, tak sa jedná o materiál 501 a tržba 602. Ja to účtujem nie ako nákup a predaj tovaru ale ako poskytovanie služieb. Len som sa chcela uistiť či to účtujem správne. Ale mám problém s tým, že keď náhodou niečo predá a nemontuje to, čo sa stáva zriedka a predá to cez registračnú pokladňu ja to potom neviem z uzávierky vyčítať a stane sa že to dám tiež do služieb.Ďakujem Vám všetkým pekne za pomoc.

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    No my máme RP, napojenú na skladový program, takže ja rozúčtovávam aj tržbu na 604 a 602 podľa výstupov z programu.

    Účtovanie v pneuservise

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.