Zavrieť

Porady

KALKULÁCIA

Ked robim kalkulaciu vyrobku, davam tam aj mzdu pracovnikov, ktori su plateni ukolovo - teda maju sadzbu na hodinu odpracovaneho casu. Zaratava sa do tejto polozky aj odmena za pravidelnu dochadzku a premie? Alebo len mzda bez odmien a premii?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    kacenka4
    Ked robim kalkulaciu vyrobku, davam tam aj mzdu pracovnikov, ktori su plateni ukolovo - teda maju sadzbu na hodinu odpracovaneho casu. Zaratava sa do tejto polozky aj odmena za pravidelnu dochadzku a premie? Alebo len mzda bez odmien a premii?
    Odmena za pravidelnú dochádzku.... to nepoznám , zamestnanec má povinnosť chodiť do práce pravidelne...
    Ak boli prémie vyplatené za prácu na výrobku, tak by som ich započítala do kalkulácie.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    liba2
    Odmena za pravidelnú dochádzku.... to nepoznám , zamestnanec má povinnosť chodiť do práce pravidelne...
    Niekde dávajú odmenu za dochádzku, ak zamestnanec s výnimkou dovolenky a sviatku (niekde aj PN, OČR, prípadne zákonné P) bol stále v práci, resp. majú mesačný limit na čerpanie P. A v niektorých firmách, kde je problém s absenciami, tak týmto spôsobom odmeňujú pravidelnú dochádzku.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Chápem, môže byť... ja som sa s tým v praxi ešte nestretla :p . Ďakujem za vysvetlenie.

    kacenka4 je offline (nepripojený) kacenka4

    kacenka4
    Ano, je to odmena za pravidelnu dochadzku - to znamena ze nesmu mat v ten mesiac osetrenie u lekara, alebo PN-ku. Oplati sa im vymenit si smenu, alebo zobrat na ten den RD.
    Takze ak som spravne rozumela, do kalkulacie zaratavam aj tieto odmeny a premie, ano?

    AHA je offline (nepripojený) AHA

    AHA
    kacenka4
    Ano, je to odmena za pravidelnu dochadzku - to znamena ze nesmu mat v ten mesiac osetrenie u lekara, alebo PN-ku. Oplati sa im vymenit si smenu, alebo zobrat na ten den RD.
    Takze ak som spravne rozumela, do kalkulacie zaratavam aj tieto odmeny a premie, ano?
    Ja to zaratávam veď je to mzdový náklad na, ktorý sa musí vyrobiť.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    somij
    Niekde dávajú odmenu za dochádzku, ak zamestnanec s výnimkou dovolenky a sviatku (niekde aj PN, OČR, prípadne zákonné P) bol stále v práci, resp. majú mesačný limit na čerpanie P. A v niektorých firmách, kde je problém s absenciami, tak týmto spôsobom odmeňujú pravidelnú dochádzku.
    Len na odľahčenie.
    Čo s našou pravidelnou dochádzkou na Porade? Bude odmena?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.