Zavrieť

Porady

Kupa tlaciarne v zahranici

Mam zaujem o kupu tlaciarne v zahranici , lebo u nas sa este nepredava a rad by som si ju dal do nakladov este tento rok.
Som zivnostnik, JÚ, neplatitel DPH.
Ako by som mal postupovat aj co sa tyka DPH a zauctovania do JÚ, kedze zariadenie by bolo kupene v Rakusku? Cena je asi 400EUR.
Je lepsie to platit prevodom alebo v hotovosti?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Majka je offline (nepripojený) Majka

    Majka
    Ahoj Zdendo, mam podobny problem a neviem ci mozem obchod zrealizovat alebo nie a ako je to s nakladovou polozkou. nie sme platcami DPH tak celkovu sumu zahrniem do vydavkov ovplyv.zakl.dane... alebo ako?

    pomoze nam prosim niekto?
    velmi pekne dakujem.

    ricij je offline (nepripojený) ricij

    Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac ricij
    Áno, celkovú sumu zahrnieš do základu dane (ak bude do 30 tisíc). V Rakúsku majú 20%-nú DPH, my len 19%. Ak by si sa zaregistrovala na DPH podľa § 7, dostala by si IČ DPH, tam by ti predali tlačiareň bez DPH a následne by si ju zdanila tu. Nárok na odpočet by si nemala. Daňové priznanie by si podala iba raz. Ale registrovať sa nemusíš (a asi by sa ti to ani neoplatilo). Registrovať sa musíš len vtedy, ak by si chcela navláčiť tovar za viac ako 420 tis. Sk.

    Majka je offline (nepripojený) Majka

    Majka
    ricji dakujem.
    uctujem aj s.r.o. kde su platcami DPH tam nie je problem, potvrdzujeme ze prizname tovar tu na slov. dopocitam dph na vstupe+vystupe podla zakona o DPH a nie je problem. ale toto JU ma zmiatlo. takze kludne mozem celkovu sumu dat do vydavkov ovplyv.zaklad dane.
    dakujem
    M.

    Kupa tlaciarne v zahranici

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.