Zavrieť

Porady

spravne udaje na fakture

Chcel by som sa spytat, ci je spravne, ak na firemnej FA figuruje ako prve meno a potom spolocnost v tvare:

Jozko Mrkvicka
Spolocnost s.r.o.
adresa

alebo to ma byt naopak

Spolocnost s.r.o.
Jozko Mrkvicka
adresa

Jedna sa mi o to, ci sa v prvom pripade nejde o sukromnu vec Jozka na adresu spolocnosti.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peterka je offline (nepripojený) Peterka

    Peterka
    Na faktúre by malo byť prvé obchodné meno, ktoré je uvedené na Výpise z OR alebo uvedené v živnostenskom oprávnení u FO

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Gard
    Chcel by som sa spytat, ci je spravne, ak na firemnej FA figuruje ako prve meno a potom spolocnost v tvare:

    Jozko Mrkvicka
    Spolocnost s.r.o.
    adresa

    alebo to ma byt naopak

    Spolocnost s.r.o.
    Jozko Mrkvicka
    adresa

    Jedna sa mi o to, ci sa v prvom pripade nejde o sukromnu vec Jozka na adresu spolocnosti.
    Základné údaje- meno spoločnosti musí byť také, aké je uvedené v registri.

    Antonia1 je offline (nepripojený) Antonia1

    Antonia1
    Gard
    Chcel by som sa spytat, ci je spravne, ak na firemnej FA figuruje ako prve meno a potom spolocnost v tvare:

    Jozko Mrkvicka
    Spolocnost s.r.o.
    adresa

    alebo to ma byt naopak

    Spolocnost s.r.o.
    Jozko Mrkvicka
    adresa

    Jedna sa mi o to, ci sa v prvom pripade nejde o sukromnu vec Jozka na adresu spolocnosti.
    Správne na faktúrach by sa malo uvádzať obchodné meno tak, ako je uvedené na živnostenskom liste alebo zapísané v obchodnom registri.

    Gard je offline (nepripojený) Gard

    Gard
    Je uplne jasne, ze meno spolocnosti 'Spolocnost s.r.o.' je vymyslene a v konkretnom pripade ma suhlasit s nazvom spolocnosti. V otazke sa pytam na ine.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Gard
    Je uplne jasne, ze meno spolocnosti 'Spolocnost s.r.o.' je vymyslene a v konkretnom pripade ma suhlasit s nazvom spolocnosti. V otazke sa pytam na ine.
    Presne na to, čo sa pýtaš sme aj odpovedali, Fa je doklad, ktorý musí splňať určité zákonné náležitosti, a medzi ne patrí aj uvedenie spoločnosti presne tak, ako je uvedená v registri. Polopate: ak uvedieš ako prvé Jožka Mrkvičku, tak to nie je správne.

    Gard je offline (nepripojený) Gard

    Gard
    Znamena to, ze v pripade s.r.o. tam meno nema co hladat ?

    V pripade, ze tam je, tak to nie je FA na spolocnost ?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Gard
    Znamena to, ze v pripade s.r.o. tam meno nema co hladat ?

    V pripade, ze tam je, tak to nie je FA na spolocnost ?
    Meno tam môže byť, ale až na druhom mieste.

    Simonab je offline (nepripojený) Simonab

    Simonab
    Vlado, to meno tam môže byť. Ak to chceš na spoločnosť v prvom rade musí byť na FA názov spoločnosti a až potom ako dodatok meno toho riaditeľa úseku, spoločníka, konateľa, ktorému to je adresované.

    Fany je offline (nepripojený) Fany

    Fany
    Samozrejme tam musí byť aj správne IČO a DIČ. Práve tieto údaje identifikujú, či je to na spomínanú s.r.o., alebo na osobu p.Mrkvičku.
    Ak je to na firmu, má byť najskôr názov firmy podľa registra, pod tým môže byť meno osoby, ale musia tam byť aj uvedené čísla. Ak na osobu, potom by tam nemalo byť s.r.o. a ani IČO alebo DIČ sro.

    Gard je offline (nepripojený) Gard

    Gard
    Je som dostal FA na ktorej je najskor 2 x moje meno.
    Raz v uplne hornom riadku odberatela a potom este druhy krat na zaciatku adresy odberatela, je tam potom aj nazov s.r.o aj, ICO, DIC a vsetko ostatne.
    Ja len, ze to skor vyzera ako FA na mna a nie na s.r.o.

    Mam to reklamovat, ze mi nedali dobru FA ?

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Ak tam je správne názov odberateľa (s.r.o.), sídlo, IČO a DIČ nemusíš nič reklamovať. Veľa dodávateľov píše do fakturačnej alebo korenšpodenčnej adresy meno nejakej kontaktnej osoby.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.