Zavrieť

Porady

DPH a náklady v Omege

Zdravím Vás všetkých Omegáčov,
rada by som sa opýtala, ako riešite zadávanie došlých faktúr v softvéri Omega, teda tých, ktorých daňová povinnosť vzniká v jednom mesiaci, ale prídu po podaní daňového priznania, teda až v mesiaci nasledujúcom. Chcela by som to rozdeliť tak, že do nákladov mi to pôjde v mesiaci, kedy naozaj náklad vznikol, ale do DPH to pôjde až v mesiac, kedy mi prišla faktúra. Dá sa to tak vôbec?
Ide mi aj o to, že do daňového priznania DPH mi to nechce vliezť v mesiaci, kedy som obdržala faktúru a musím to pripočítavať k aktuálnemu mesiacu ručne. Poradíte mi?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Oldi je offline (nepripojený) Oldi

    Oldi
    vladan
    Zdravím Vás všetkých Omegáčov,
    rada by som sa opýtala, ako riešite zadávanie došlých faktúr v softvéri Omega, teda tých, ktorých daňová povinnosť vzniká v jednom mesiaci, ale prídu po podaní daňového priznania, teda až v mesiaci nasledujúcom. Chcela by som to rozdeliť tak, že do nákladov mi to pôjde v mesiaci, kedy naozaj náklad vznikol, ale do DPH to pôjde až v mesiac, kedy mi prišla faktúra. Dá sa to tak vôbec?
    Ide mi aj o to, že do daňového priznania DPH mi to nechce vliezť v mesiaci, kedy som obdržala faktúru a musím to pripočítavať k aktuálnemu mesiacu ručne. Poradíte mi?
    Takže Vlaďka, ten prvý problém je problém. Ja som toto už posúval do Krosu x-krát ale odpoveď som dostal takú smiešnu, že až. Keď ju nájdem (ten mail), tak to zverejním.

    Na druhú otázku je ľahká odpoveď. Stačí ak v záložke Ostatné údaje do kolónky DUD zadáš dátum prijatia fa (teda ten po podaní DP, kt. chceš mať v DPH) a pre istotu zaškrtni aj nemeniť DUD. Takto ti to potom zaradí do DPH tak, ako potrebuješ.

    Pekný deň!

    DPH a náklady v Omege

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.