Zavrieť

Porady

Vývoz tovaru

Firma vyrobila a predala tovar do Maďarska. Fa bola vystavená bez DPH, uvedený tovar si odviezli sami. Daňový úrad sa dožaduje od nás aby sme predložili CMR-ku, lenže mi sme neboli dopravcovia. Ako dokážem DÚ, že ten tovar bol naozaj vyvezený?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    mysimis
    Firma vyrobila a predala tovar do Maďarska. Fa bola vystavená bez DPH, uvedený tovar si odviezli sami. Daňový úrad sa dožaduje od nás aby sme predložili CMR-ku, lenže mi sme neboli dopravcovia. Ako dokážem DÚ, že ten tovar bol naozaj vyvezený?
    pokúste sa získať kópiu CMR.

    dana

    horka je offline (nepripojený) horka

    horka
    Musite mat aspon potvrdenu fakturu od odberatela, t.j. potvrdene ze si tovar odviezol do Madarska, resp. uz jedine kopiu jeho CMR.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Jedná sa o tovar ktorý odviezli osobným autom a CMR sa k tomu nevystavovala. Dodací list mám potvrdený.

    Sonka je offline (nepripojený) Sonka

    Sonka
    Nám vždy vodič od odberateľa uvedie na dodacom liste svoje meno,č.jeho dokladu(pasu),ŠPZ jeho auta.Doteraz to daňovému úradu stačilo.A často vyvážame napr.do Čiech.

    ivako je offline (nepripojený) ivako

    ivako
    Potrebuješ písomné prehlásenie odberateľa o tom, že si tovar sám vyviezol zo Slovenska. Stačí stručne jednou vetou.

    xssx je offline (nepripojený) xssx

    xssx
    Ak rozumiem správne na vývoz tovaru do EU (napr. do AT), ktorý si zhotovím v SR (napr. športové náradie) ako nepl. DPH, budem potrebovať za podmienky, že obstarávateľ je platca DPH v AT (jeho DIČ je overené U302xyz...) a objednal si dopravcu (zo SR/AT/alebo inej krajiny EU) vyplnený CMR (mnou, dopravcom, objednávateľom pri preberaní), dodací list a faktúru?

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    xssx
    Ak rozumiem správne na vývoz tovaru do EU (napr. do AT), ktorý si zhotovím v SR (napr. športové náradie) ako nepl. DPH, budem potrebovať za podmienky, že obstarávateľ je platca DPH v AT (jeho DIČ je overené U302xyz...) a objednal si dopravcu (zo SR/AT/alebo inej krajiny EU) vyplnený CMR (mnou, dopravcom, objednávateľom pri preberaní), dodací list a faktúru?
    Ty ako neplátca DPH nemusíš dokazovať Daňovému úradu nárok na oslobodenie od DPH. V tejto téme sa práve jednalo o to, že Daňový úrad nechcel plátcovi DPH uznať nárok na oslobodenie od dane preto, že nemal potrebné doklady na uplatnenie oslobodenia.

    johanka1981 je offline (nepripojený) johanka1981

    johanka1981
    Potrebujes písomné prehlásenie o tom, že tovar bol vyvezený zo Slovenskej republiky. Jednu potvrdenú kopiu dás odberatelovi a druhu si nechas. Ja som to dávala aj cudzojazyčne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.