Zavrieť

Porady

preplatok na zdravotnom poistení

Milí poraďáci, nemáte niekto skúsenosti s tým, či možem žiadať v priebehu roka poisťovňu o vrátenie preplatku na poistení, nakoľko sa v niektorých mesiacoch tohto roku chybne uhradili odvody 2x. Ide o dosť vysokú sumu. Ale už treba čakať len na ročné zúčtovanie. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    daja
    Milí poraďáci, nemáte niekto skúsenosti s tým, či možem žiadať v priebehu roka poisťovňu o vrátenie preplatku na poistení, nakoľko sa v niektorých mesiacoch tohto roku chybne uhradili odvody 2x. Ide o dosť vysokú sumu. Ale už treba čakať len na ročné zúčtovanie. Ďakujem.
    Ja by som 2x uhradené odvody považovala za úhrady nasledujúcich mesiacov. Znamená to, že by som si ustrážila, aby bolo v roku 12 úhrad, bez ohľadu na to, kedy boli zaplatené.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    V tom prípade by som sa pokúsila požiadať ZP o vrátenie preplatku listom, v ktorom by som im situáciu podrobne vysvetlila. Samozrejme, čo najskôr, aby sa dalo vysporiadanie zohľadniť v ročnom zúčtovaní.

    daja je offline (nepripojený) daja

    daja
    Tiež to chcem urobiť - aj som písala mail do poisťovne- samozrejme žiadna odpoveď. Tak som chcela vedieť, či s tým niekto nemá skúsenosti.

    alena je offline (nepripojený) alena

    alena
    mám osobnú skúsenosť so žiadosťou o vrátenie omylom zaplateného preddavku na ZP. Treba požiadať listom, doložiť všetky dokumenty, ktoré to preukážu. Trvalo to síce 3 mesiace, kým to vrátili a to som tam musela chodiť osobne a naháňať to, pretože oni majú na všetko čas.

    preplatok na zdravotnom poistení

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.