Zavrieť

Porady

Účet pred začatím podnikania

Ešte pred začatím podnikania v júni, som si založil osobný účet .1.8.2006 som začal podnikať a zaregistroval som sa na DÚ kôli DIČ.
8.8.2006 mi naň prišla dotácia pre začínjúce SZČO.
28.8.2006 som účet nahlásil na DÚ ako účet súvisiaci s podnikaním. (Podotýkam že ho používam len na podnikanie.)
V júni som vložil vklad 1000 Sk no k 1.8.2006 som tam mal zostatok napr.800 Sk.( Kôli poplatkom).

Ako začať účtovať banku?

Spadá dátum nahlásenia účtu ešte do lehoty 30 dní zaregistrovania na DÚ /aby som tam mohol účtovať zriaďovacie výdavky - poplatky/?
Naposledy upravil drako : 28.11.06 at 12:27
Usporiadat
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
O používaní osobného účtu na podnikanie sa tu už popísalo veľa. Ja by som si i tak na Tvojom mieste zriadila podnikateľský účet a máš to potom bez problémov.
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Tu nájdeš viac informácií http://www.porada.sk/t35508-zivnost-...bn%FD+%FA%E8et
0 0
drako drako

drako je offline (nepripojený) drako

mysimis
O používaní osobného účtu na podnikanie sa tu už popísalo veľa. Ja by som si i tak na Tvojom mieste zriadila podnikateľský účet a máš to potom bez problémov.
V tom nie je problém, účet je na DÚ nahlásený.
Príspevky som čítal,ale každý prípad je v niečom rozdielny.
0 0
drako drako

drako je offline (nepripojený) drako

Ale ako z a č a ť účtovať banku v Peňažnom denníku ?
1./ Ktorým dátumom je to najmúdrejšie?
Keď začnem 1.8. bude DÚ považovať nahlásenie účtu 28.8. za splnenie oznamovacej povinnosti ktorá je 15 dní aj keď som sa zaregistrovať mohol do 30.8. ?Alebo začať 8.8.?

2./ Ako začať účtovať keď 1.8. mám zostatok vlastných peňazí na účte 800 Sk? Rozmýšľal som vkladom 800 Sk.Nemám k tomu ale výpis z banky.
Naposledy upravil drako : 29.11.06 at 13:41
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
800 Sk - vklad podnikateľa - keď príde výpis z banky (v PD v kolonke banka príjem - príjem neovplyvňujúci základ dane)
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

lenkak
800 Sk - vklad podnikateľa - keď príde výpis z banky (v PD v kolonke banka príjem - príjem neovplyvňujúci základ dane)
S týmto Lenka súhlasím. Zadávateľovi ide o to, či môže dať poplatky do výdavkov ovpl. ZD, ak oznámil na DÚ čislo účtu v rámci podnikania neskôr, než bol založený účet, resp. než začal vôbec podnikať.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
ak začal účet používať na podnikanie skôr ako ho ohlásil, tak poplatky môžu ísť do výdavkov ovplyvňujúcich ZD, ale to, že účet neohlásil je druhý problém.
0 0
drako drako

drako je offline (nepripojený) drako

lenkak
800 Sk - vklad podnikateľa - keď príde výpis z banky (v PD v kolonke banka príjem - príjem neovplyvňujúci základ dane)
Poraďáci ďakujem za pomoc, ale asi stále sa nerozumieme.Skúsim to ešte raz.
Výpis z banky na tých 800 Sk nepríde, pretože keď som sa rozhodol používať účet na podnikanie už som tam tých 800Sk ( vlastných t.j. vklad na založenie účtu), mal.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
áno na tom nebude, ale budeš mať nejaký počiatočný zostatok, a ten potom treba dať ako vklad podnikateľa. Aby Ti konečný zostatok na výpise sedel s tým, čo budeš mať v účte.
0 0
drako drako

drako je offline (nepripojený) drako

A akým dokladom ? ID? ako vklad na účet na začiatku podnikania?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
môže to byť aj ako prvá položka, keď začneš pracovať s bankovým výpisom. Čiže pred prvým zápisom banky, ako interný zápis.
0 0
drako drako

drako je offline (nepripojený) drako

Interný zápis? ak ťa môžem poprosiť vysvetli mi to polopatisticky, ešte som sa s tým nestretol.
0 0
drako drako

drako je offline (nepripojený) drako

Je to Interný doklad?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Interný zápis - zápis na základe interného dokladu, v Ju sú operácie len finančné, t.j. čo sa týka peňazí, ID je nepeňažná operácia.
Naposledy upravil lenkak : 29.11.06 at 20:04
0 0
drako drako

drako je offline (nepripojený) drako

Hneď som to v Alfe skúsil, lenže keď zadám ID nedá mi príjem do banky, len do príjmu NZD.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
zadaj otázku do témy Alfa, nakoľko ja pracujem s iným softom.
Tak si skorej otázku všimnú práve tí Poraďáci, ktorí robia s Alfou.
0 0
drako drako

drako je offline (nepripojený) drako

veľmi, veľmi, veľmi , veľmi, veľmi pekne ďakujem za pomoc prajem ti pekný večer.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
aj ja Tebe prajem príjemný večer, som rada ak som pomohla.
0 0
drako drako

drako je offline (nepripojený) drako

Jasné že si pomohla, veď sa vďaka tebe môžem pohnúť ďalej. Ešte raz ďakujem
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

drako, teraz som sa pozrela do demo verziu Alfy. Pri založení bank. účtu zadáš, že už finanč. prostriedky(800) sú na tomto účte. Skús si otvoriť číselníky/bank. účty/pridaj a máš tam o.i. okienko začiatočný zostatok-tu zadáš 800.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať