Zavrieť

Porady

Rozpustenie soc. fondu

Chceli by sme rozpustit SF. Su na to pravidla urcene zakonom- konkretne sa mi jedna o to, ze vacsina nasoch Z-cov je v prac. pomere tak 3 mesiace - su tu nejake obmedzenie podla poctu mesiacov v prac. pomere v danom roku?
Mozem im ten fond rozdelit napr. ze kazdemu dam 500,- ako prispevok zo SFcez vypl. pasku? musim definovat presne na co to dostali? Chceli by sme im trosku prilepsit pred vianocami peniazmi ( nie poukazkami apod.)
Dakujem vam.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kvjetecko
    Chceli by sme rozpustit SF. Su na to pravidla urcene zakonom- konkretne sa mi jedna o to, ze vacsina nasoch Z-cov je v prac. pomere tak 3 mesiace - su tu nejake obmedzenie podla poctu mesiacov v prac. pomere v danom roku?
    Mozem im ten fond rozdelit napr. ze kazdemu dam 500,- ako prispevok zo SFcez vypl. pasku? musim definovat presne na co to dostali? Chceli by sme im trosku prilepsit pred vianocami peniazmi ( nie poukazkami apod.)
    Dakujem vam.
    V prvom rade je povinnosťou prispievať zo SF na stravovanie zamestnancov. Ak im idete rozdeliť hotovosť, táto bude podliehať zdaneniu.

    Wlada je offline (nepripojený) Wlada

    Wlada
    Ja bezne 2x ročne "rozpúšťam" SF ako príspevok na D a príspevok na vian.kolekciu a pod. cez výplatu - riadne zdanené. Suma rovnaká - nerobím rozdiely - je predsa sociálny. Mám to ošetrené v internej smernici.

    kvjetecko je offline (nepripojený) kvjetecko

    kvjetecko
    a na vypl. paske je normalne napisane ze prispevok na vian.kolekciu??? alebo len ze prispevok z SF?

    BOBY je offline (nepripojený) BOBY

    BOBY
    Ja mesačne dávam príspevky zo ZSF na stravu-oslobodenie z DzP. Pred vianocami na základe interného príkazu konateľa spoločnosti dávame zamestnancom príspevok zo ZSF na regeneráciu pracovnej sily vo výške 200,- Sk za každý odpracovaný mesiac v roku a túto sumu zúčtujem v mzdách na zdanenie.

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    Prosím Ťa BOBY k Tvojmu príspevku: to im normálne na konci roka rozdelíte peniaze zo sociálneho fondu na regeneráciu a ďalej už nesleduješ, načo ich použili?Chcem vedieť, či Ti potom nosia neaké doklady, že boli v divadle, na plavárni a pod.

    BOBY je offline (nepripojený) BOBY

    BOBY
    Nie nenosia mi nič. Len im dám všetkým podpísať túto internú smernicu kde je uvedené, že je príspevok poskytnutý na regeneráciu. Zatiaľ som s tým problémy s DÚ nemala.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Sociálny fond sa rozpúšťa preto, aby bol splnený účel, kvôli ktorému sa tvoril. To znamená, že SF tvorí organizácia preto, aby mohla z neho, v zmysle zákona, prispievať zamestnancom na stravovanie, cestovné a pod. A uvedené príspevky zamestnancom predstavujú vlastne rozpúšťanie fondu.

    ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

    ZlaticaB
    Ďakujem, ja som si pod tým "rozpustenie" predstavovala, že sa ide úplne na 0 a potom sa tvorí odznova. Aj my prispievame zamestnancom na tieto účely ako píšeš, ale myslím, že nie je určené, že sa musí SF vyčerpať do konca roka na 0 alebo áno? Jednoduchšie povedané môžu sa prostriedky SF preniesť do nového roku?

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Čo treba urobiť so SF , ak SZČO prestane zamestnávať , ale svoju živnosť ešte neukončí?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    DanielaSĽ
    Čo treba urobiť so SF , ak SZČO prestane zamestnávať , ale svoju živnosť ešte neukončí?
    Bolo by spravodlivé rozdeliť tento fond, ktorý sa tvoril aj(iba)z ich miezd medzi nich.

    ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

    ZlaticaB
    Ja by som to asi dala tým zamestancom (formou nejakej návštevy divadla, kina, nejakého špor. zápasu a pod.) v konečnom dôsledku im to aj patrí. Môžno keď budete opäť zamestnávať už to budú iní zamestnanci a tí si budú potom tvoriť svoj SF.

    meditomi je offline (nepripojený) meditomi

    meditomi
    kvjetecko
    Chceli by sme rozpustit SF. Su na to pravidla urcene zakonom- konkretne sa mi jedna o to, ze vacsina nasoch Z-cov je v prac. pomere tak 3 mesiace - su tu nejake obmedzenie podla poctu mesiacov v prac. pomere v danom roku?
    Mozem im ten fond rozdelit napr. ze kazdemu dam 500,- ako prispevok zo SFcez vypl. pasku? musim definovat presne na co to dostali? Chceli by sme im trosku prilepsit pred vianocami peniazmi ( nie poukazkami apod.)
    Dakujem vam.
    Ja by som povedala, že to rozpušťanie by malo byť v súlade s ust. § 7 zákon 152/94 Z. z. o sociálnom fonde v znení neskorších predpisov, teda najmenej 30% z povinného prídelu na stravovanie, 20 % sociálna výpomoc, DDP a doprava. Zostatok t.j. maximálne 50% sa môže vyplácať zamestnancom, aj tak ako to píšeš a zdaňovať. Takto by sa to malo sledovať aj medziročne, aby sa vedelo koľko sa môže vyplatiť zamestancom. ahoj
    Aby som ešte jasnejšie prezentovala čo tým chcem povedať, tak 100 % fondu môžem použiť ako príspevok na stravovanie, ale 100% nemôžem rozdeliť vo forme finančnej čiastky zamestnancom, len 50% ahoj
    Naposledy upravil meditomi : 30.11.06 at 14:03

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Tweety
    Bolo by spravodlivé rozdeliť tento fond, ktorý sa tvoril aj(iba)z ich miezd medzi nich.
    No ibaže ten fond je dosť slušná suma, nakoľko sa na stravné lístky z titulu , že zamestnanci robili v zahraničí a mali nárok na diéty, neprispievalo. Predchádzajúca účtovníčka s ním dobrých pár rokov nič nerobila a tak je tu suma dosť vysoká. Ja som zaviedla internú smernicu a tiež sme im 2-3 x do roka prispeli na regeneráciu, ale zamestnancov bolo čoraz menej a teraz sú tam už len piati...takže rozdeliť to všetko im, veď by sa chudáci z tej dane asi veľmi prekvapili. No a napokon ten fond zrovna moc netvorili, keďže nastúpili v tomto roku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.