Zavrieť

Porady

Ako s faktúrou?

Zdravím. Sme stavebná firma platitelia DPH. A robili sme spre inú stavebnú firmu zo slovenska tiež platiteľov DPH prácu v Čechách. Vyfakturovala som im klasicku faktúru. Ako pre inu slovensku firmu. Ale teraz mi volali, že im to mam prerobiť, lebo že si nemôžu odpočitať DPH . Že sa mam zaregistrovať v čechách pre DPH a tak im to mam vyfakturovať. Neviete mi poradiť ako , alebo čo mam vlastne urobiť ? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    Ak vystavis fakturu pre slovensku firmu-platitela dph tak je zrejme ze ju vystavujes s dph - podla rozsahu a vykonanych prac, tak neviem, preco si nemôzu uplatnit odpocet dph.

    Peterka je offline (nepripojený) Peterka

    Peterka
    Miesto zdanenia je v ČR, preto je potrebné sa registrovať za platiteľa DPH a podľa doby podnikania môže vzniknúť v ČR aj stála prevádzkáreň.
    Práce-služby na nehnuteľnostiach sa zdaňujú DPH tam, kde sa nachádza nehnuteľnosť,.t.j. DPH podľa zákonov štátu kde sa nehnuteľnosť nachádza.

    BRUSNO je offline (nepripojený) BRUSNO

    BRUSNO
    Ja som do Čiech do faktúry napísala: Jedná sa o oslobodené plnenie podľa paragrafu 43 zákona 222/2004 Z.b. Príjemca je povinný tovar zdaniť. Krajina pôvodu tovaru je Slovensko. A bolo to v poriadku.

    Peterka je offline (nepripojený) Peterka

    Peterka
    BRUSNO
    Ja som do Čiech do faktúry napísala: Jedná sa o oslobodené plnenie podľa paragrafu 43 zákona 222/2004 Z.b. Príjemca je povinný tovar zdaniť. Krajina pôvodu tovaru je Slovensko. A bolo to v poriadku.
    Stavebné práce nie je dodanie tovaru podľa §43.

    Peterka je offline (nepripojený) Peterka

    Peterka
    Miesto dodania služby § 15
    (2) Miestom dodania služby vzťahujúcej sa na nehnuteľnosť vrátane služieb realitných kancelárií, znalcov, architektov a stavebného dozoru je miesto, kde sa nehnuteľnosť nachádza.
    t.j. nie je predmetom DPH v SR ale ve predmetom DPH podľa zákonov ČR

    BRUSNO je offline (nepripojený) BRUSNO

    BRUSNO
    A nemôžeš sa s tou firmou dohodnúť a vyfakturovať im ako že materiál?!.... My máme takých partnerov, s ktorými to ide...

    berry je offline (nepripojený) berry

    berry
    No neviem, či by sa to tak dalo. Bola tam aj dodávka materiálu , ale len minimálne. Zväčša to bola faktura iba za robotu. Ďakujem za rady. Ale ako by som sa mala registrovať v čechách pre DPH? to budem musieť isť priamo do Prahy? A keď tam už potom nebudeme robiť to budem musieť aj tak podavať DPH alebo ako to vlastne funguje.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Berry a nedá sa s firmou dohodnúť, že budete priamo faktúrovať českému odberateľovi /tam by si urobila prenos DPH/
    klikni sem: http://www.porada.sk/showpost.php?p=132856&postcount=28
    táto odpoveď sa tiež týkala prác na nehnuteľnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.