Zavrieť

Porady

colná zábezpeka

Ahoj poraďáci,
som nováčik a začala som účtovať s.r.o., ktorá bude dovážať víno (tiché a šumivé) z ČR v pozastavení dane. Kvôli registrácii oprávneného príjemcu šumivého vína som zaplatila 1000 Sk colnú zábezpeku vkladom v hotovosti do štátnej pokladne na účet colnice. Poraďte prosím ako ju zaúčtovať. Vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    angee
    Ahoj poraďáci,
    som nováčik a začala som účtovať s.r.o., ktorá bude dovážať víno (tiché a šumivé) z ČR v pozastavení dane. Kvôli registrácii oprávneného príjemcu šumivého vína som zaplatila 1000 Sk colnú zábezpeku vkladom v hotovosti do štátnej pokladne na účet colnice. Poraďte prosím ako ju zaúčtovať. Vďaka
    Pri obchodných transakciách medzi dvoma členskými štátmi sa vzhľadom na EÚ ako colnú úniu neuplatňujú nijaké colné predpisy, platia iba daňové predpisy. Preto je nesprávny už názov tejto témy a skutočnosť, že spotrebné dane spravujú colníci neznamená, že ste zaplatili colnú zábezpeku. Keďže budete nadobúdať víno z ČR v pozastavení dane ako oprávnený príjemca, zaplatili ste v súlade s ustanovením § 18 zákona č. 104/2004 Z.z. o spotrebnej dani z vína zábezpeku na daň a nie colnú zábezpeku, to sú dva odlišné termíny. Pokiaľ ide o zaúčtovanie daňovej zábezpeky, tento problém sme prebrali v http://www.porada.sk/showpost.php?p=175414&postcount=9
    Odporúčam tiež podrobne prezrieť tému Ostatne dane.

    Lissa je offline (nepripojený) Lissa

    Lissa
    Prosím o radu. S.r.o. ktorej robím účtovníctvo, nakupuje z ČR šampanské, ktoré je už u dodávateľa vo voľnom obehu. Ja pred dovozom oznámim colnému úradu dovoz tovaru, podám daňové priznanie, zaplatím zábezpeku na daň do pokladne CÚ a zároveň podám žiadosť o preúčtovaní zábezpeky na daňovú povinnosť (ospravedlňujem sa, že používam len hovorové pojmy, nie citácie zo zákona). Prešla som si všetko, čo je uvedené na Porade ohľadne spotrebných daní a neviem, či mám zvyšiť o zaplatenú spotrebnú daň základ dane pre samozdanenie DPH, keďže táto je obsiahnutá už v tovare, ktorý nakúpim.
    Takisto prosím o predpis spotrebnej dane v účtovníctve, účtujem sklad formou "B" v Omege. Mala by som zaplatenú spotrebnú daň prirátať k sume, ktorú mám na faktúre a potom urobiť samozdanenie? Ak máte niekto nejakú "vychytávku", budem veľmi povďačná.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.