Zavrieť

Porady

Peňažná zábezpeka na audit exekútora

Ahojte,
mohli by ste mi niekto poradiť, ako máme účtovať peňažnú zábezpeku na prípadný audit exekútora v prípade skončenia jeho činnosti, ktorý je každý exekútor v zmysle zákona povinný uhradiť na účet Slovenskej komory exekútorov.
Chcela som použiť účet 314 AE - dlhodobý, ale nie som si istá. Na 314 sa účtuje preddavok poskytnutý dodávateľovi. SKE nie je dodávateľom, dodávateľom bude auditor. Ale SKE bude tento audit zabezpečovať a
exekučný poriadok hovorí v § 16b, ods. 7 o vyúčtovaní: Trovy súvisiace so zabezpečením vykonania auditu hradí komora. Trovy súvisiace so zabezpečením vykonania auditu prevyšujúce peňažnú zábezpeku zloženú podľa § 12 ods.1c, si komora uplatní voči exekútorovi, ktorého výkon funkcie zanikol; ak sú tieto trovy nižšie ako peňažná zábezpeka, zvyšok komora vráti exekútorovi, ktorého výkon funkcie zanikol.

Vyzerá to tak, že auditor bude fakturovať priamo SKE a ona buď preplatok vráti alebo bude vymáhať nedoplatok...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Peňažná zábezpeka na audit exekútora

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.