Zavrieť

Porady

cestovne nahrady - Rusko

Dobry den,
asi tu uz podobna otazka odznela, ale ja by som sa to opytala znovu.

Ak SZCO vycestoval do Ruska a
1. nema doklad o ubytovani - ten mu preplatili, ma narok si zauctovat aspon cestovne, diety+ vreckove?
2. bol tam 4 dni, s akym kurzom - ku ktoremu datumu, ma vsetko pocitat?
3. ak mu zivnost zacala k 1.4, ale poplatok za viza do Ruska zaplatil este 28.3 - moze si zaevidovat ako VOZD aj tento naklad?

Dakujem. Alica
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    AHA je offline (nepripojený) AHA

    AHA
    Víza sa môžu dať do nákladov, má nárok na diety a najviac 40% zo stravného
    vreckové a ja to prepočítavam kurzom keď sa vyhotový cesťák.

    ahammerova je offline (nepripojený) ahammerova

    ahammerova
    dakujem, takze aj napriek tomu, ze nema doklad za ubytovanie, cestovne {suma listka}, stravne {45 USD na den} a diety {max. 40% zo 45USD} na den si moze uplatnit? Staci to teda prepocitat jednym kurzom, citala som totiz v porade, ze kazdy den sa prepocitava zvlast kurzom. Su teda obe moznosti spravne?

    AHA je offline (nepripojený) AHA

    AHA
    ahammerova
    dakujem, takze aj napriek tomu, ze nema doklad za ubytovanie, cestovne {suma listka}, stravne {45 USD na den} a diety {max. 40% zo 45USD} na den si moze uplatnit? Staci to teda prepocitat jednym kurzom, citala som totiz v porade, ze kazdy den sa prepocitava zvlast kurzom. Su teda obe moznosti spravne?
    Doklad o ubytovaní nemusí byť veď dotyčná osoba môže byť ubytovaná keď je na služobnej ceste aj u príbuzných. Ja robím tri prepravné firmy a keby som prepočitávala CP za každý deň tak by som nič iné nerobila daňové kontroli mi to nevytkli tak to robím v každej firme. A kamionisti
    väčšinou spia v kamione tiež nemajú doklad o ubytovaní.

    cestovne nahrady - Rusko

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.