Zavrieť

Porady

Vlasy po farbení

Chcem sa spýtať na problém suchých vlasov po farbení. Viete doporučiť dobrú radu? Ja som počula že je dobré dať do šampónu acylpyrín.Aké iné rady poznáte?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ecuch je offline (nepripojený) ecuch

    ecuch
    Toto je ozaj novinka pre mňa. Acylpirín do vody je vraj dobrý na rezané kvety, aby dlhšie vydržali, ale na vlasy, to som ešte nepočula. Počula som a aj vyskúšala zábal žltok+olivový olej. Ale ak sú vlasy veľmi zničené, tak už nepomôže nič, len nožnice.

    dari1 je offline (nepripojený) dari1

    dari1
    ja mam velmi dobre skusenosti s farbami, ktoré obsahujú olej, teraz pouzívam Bella color. Okedy ich používam, nemám problém so suchými vlasmi, alebo inak zničenými po farbení.
    Alebo potom klasika - olejové zábaly, prípadne so zltkom, urcite to niekde najdes, oiriginal recepty.

    elims je offline (nepripojený) elims

    elims
    Tiěž som mala problém s nepríjemne suchými končekmi vlasov po farbení. Poobzeraj sa po drogérii a vyber si nejaký balzam na farbené vlasy. Dodá im lesk, ľahšie sa rozčesávajú a hlavne zmizne ten nepríjemný pocit, že sú suché. Ale ak sú končeky zničené, naozaj pomôžu len nožnice .

    janasv je offline (nepripojený) janasv

    janasv
    Poobzeraj sa aj po znamych, co robia s kozmetikou. Napr. viem, ze v AVONe je na to cely rad vyrobkov na farbene vlasy - sampon, kondicioner, kura predlzujuca farbu na vlasoch i posilnujuca maska. A tiez aj na suche alebo poskodene vlasy. Alebo skus olejovo-vajickovy zabal, ako uz bolo poradene.

    ivetuska je offline (nepripojený) ivetuska

    ivetuska
    Som síce kaderníčka, ale za 24 rokov svojej praxe som o takom čosi nepočula. To si steba hádam niekto chcel vystreliť, či čo?! Ja skor súhlasím s Ecuch alebo elims.

    bábika je offline (nepripojený) bábika

    bábika
    Ahoj Martulienka, mne najlepšie zaberá Gliskur, balzam na vlasy, ale ja nielen po farbení ale po každom umytí používam balzamy na vlasy, a striedam ich dobré sú aj od Welly, alebo domáca kúra vajíčko, med, olej nemusí byť olivový zmiešať a nechať pôsobiť 30 min. potom poriadne zmyť. A dobré je používať šampóny na farbené vlasy. Bábika

    lavi je offline (nepripojený) lavi

    lavi
    Na suche konceky je super pripravok od Loreal, stoji 300, mne vydrzal 9 mesiacov, da sa kupit v kadernictvach, napr. Pierot alebo Klier v Poluse v BA.

    olinka6226 je offline (nepripojený) olinka6226

    olinka6226
    mne sa na pri zabaloch osvedcil nasledovny postup, naniest zabal, alebo masku na mokre vlasy, uterak namocit do horucej vody a urobit z neho turban a potom nan este jeden suchy uterak. ked mokry uterak vychladne, cca 10minut, dat dole a oplachnut. a hlavne zabaly alebo masky pouzivat kazde druhe umytie vlasov namiesto kondicioneru. kedysi mal loreal fantasticku maskut - traitan, ale uz sa nevyraba. fantasticke su produkty kerastase, ale tie su sialene drahe. tak by som odporucila momentalne masku na farbene vlasy zo schwarzkopfu,ktoru dostat v kadernictvach. stoji tusim okolo 300sk. snad som aspon trosku pomohla.

    olinka6226 je offline (nepripojený) olinka6226

    olinka6226
    no a este som zabudla dodat, ze je dobre pouzivat kvalitnejsie farby, ktore su k vlasom setrne.

    bábika je offline (nepripojený) bábika

    bábika
    Dobré sú balzamy gliskur alebo vella alebo olejové zábaly so žltkom. Veľa šťastia.

    m.milada je offline (nepripojený) m.milada

    m.milada
    ..ja len na okraj-náááhodou som sem zablúdila.Mám dlhé vlasy po trvalej.Tie čo mi vyrastajú,moje klasické sú rýchlo mastné,tie na dolnej časti sú suché a štiepia sa. Riešim to takto: pri umývaní nanášam na hornú časť šampón na mastné vlasy. na dolnú časť žiadny šamp.,pokiaľ neboli lakované, alebo gelované.naopak,po namočení vlasov si dám na končeky kondicionér. takže: osprchovať vlasy,naniesť kondicionér na dolnú časť,na hornú šampón,pri zmývaní stekajúci šamp.dostatočne umyje aj končeky. potom už len nanesiem nezmývateľný kondic. na konce. Viem o čom hovorím.kaderníčka sa čudovala,že mám skoro trojročnú trvalú. zastrihujem cca 10-15 cm za trei mesiace.A občas spomenutý zábal vajce+oliv.olej. A tiež odporúčam horúci olej z oriflamu,kokosový , v takej maličkej tubičke,je lacný a fakt dobrý.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.